pg_voovoo_09_00716 grudnia o godzinie 20 na scenie Wytwórni pojawiła się formacja Voo Voo. Muzycy zaprezentowali materiał ze swojego najnowszego,  wydanego w październiku bierzącego roku, krążka zatytułowanego Nowa płyta.  To czternaście nowych utworów, do których muzykę i tekst napisał Wojciech Waglewski.

Voo Voo istnieje nieprzerwanie ćwierć wieku. To jedna najbardziej żywotnych i pracowitych marek w historii polskiej muzyki. W ich nagraniach usłyszeć można echa najróżniejszych światów, dziś już klasycznych, ale nade wszystko bardzo osobisty świat Voo Voo. Bo przecież najwybitniejsze – a pisane przystępnym językiem – dzieła tego zespołu wciąż pozostają inspiracją dla twórczych poszukiwań współczesnej muzyki.

W roku 1995, Wojciech Waglewski – lider grupy –  został uhonorowany „Paszportem Polityki” za „łączenie muzyki różnych kultur”.  W latach: 1994, 2008, 2009 został laureatem „Fryderyka” – najważniejszej nagrody polskiego środowiska muzycznego (kategoria: „Kompozytor Roku”). Każdy z muzyków Voo Voo współpracuje również z innymi formacjami. Te doświadczenia pozwalają wciąż udoskonalać oryginalne brzmienie grupy. Ale nikt tak do końca nie wie, jak nazwać tę muzykę… I dobrze –  wystarczy słuchać. I to duchem, a nie (tylko) uchem…

fot. Piotr Goruszewski

Zobacz także:

Voo Voo w Wytwórni (foto)

Voo Voo i UkraInni w Wytwórni (foto+wideo)

Fisz Emade Tworzywo w Kaliskiej (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ukeje_1
Ukeje w Wytwórni (foto)
DSC_1904
Slash w Atlas Arenie – relacja (foto)
cats222
Mannequin Challenge by Grohman Orchestra (wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*