TWMPoddębicko – łódzkie wschodzące gwiazdy rocka, które jeszcze niedawno można było zobaczyć i usłyszeć na festiwalu w Opolu, po miesięcznej nieobecności na łódzkiej scenie, wracają do grania koncertów w rodzinnym mieście. 30 czerwca pojawili się w Stereo Krogs, a już w przyszłą sobotę, będzie można ich posłuchać na Targowa Street Film & Music Festival.

Mimo nieco przewidywalnej setlisty, koncert do przewidywalnych nie należał. Wszystko dzięki rozbudowanym partiom instrumentalnym i imponującym improwizowanym jamom między utworami, (pojawił się nawet Feel good hit of the summer Queens of the Stone Age). Widać było, że Adrian, który na początku roku dołączył do grupy i jeszcze do niedawna dość niepewnie czuł się na scenie, zgrał się z pozostałymi chłopakami zespołu doskonale i można go już uznać za pełnoprawnego członka Pralek.

Pomimo deklaracji na facebooku, że Till I’m dead powraca do koncertowego setu, w Łodzi ten kawałek się nie pojawił, a szkoda. Były za to inne piosenki z Into the Sun, np. singlowe The Hallow, Made a mistake, Want you babe. Pojawił się utwór Wszystko, czyli kawałek nagrany do jednego z wierszy Tuwima i obowiązkowo doskonale wykonana i najgoręcej przyjęta Kryzysowa narzeczona. Publika mocno domagała się jednej z najstarszych piosenek zespołu – Wilson, ale pomimo wielu próśb, zespół pozostał nieugięty.

Plaster zapytał dwie fanki Pralek, jak podobał im się sobotni występ grupy. Oto ich wypowiedzi:

Alicja: Byłam mile zaskoczona wersją “Kryzysowej narzeczonej”, która wyszła chłopakom bardzo dobrze. Na pewno było lepiej niż na festiwalu w Opolu, bo wtedy chyba za bardzo się stresowali.

Asia: Jak zwykle chłopaki dali z siebie wszystko. Porwali publiczność, ale myślę, że mogliby urozmaicić setlistę, bo od kilku koncertów grają to samo.

Fani Pralek, kolejną okazję do posłuchania swoich idoli na żywo będą mieli już w najbliższą sobotę, podczas festiwalu Targowa Street Film & Music.

Zobacz także:

– Power of Trinity, Upside Down i The Washing Machine zagrali w Wytwórni

The Washing Machine – Into the Sun (recenzja)

W ogniu pytań: Krzysiek Drewniak (The Washing Machine)

W ogniu pytań Łukasz Drewniak (The Washing Machine)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
016db
Dźwięk-Bud w Radiu Żak (foto)
IMG_0868
Sara Tavares w Wytwórni (foto)
Samokhin Band na Scenie Artkombinatu (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*