szermier_119W czwartkową noc łódzcy fani ostrzejszego grania mogli wysłuchać niezwykłej folkowo-punkowej kapeli rodem z Kanady. Do Łodzi zawitali The Dreadnoughts.

 
Potomkowie emigrantów z całej Europy. Niezwykli wizualnie i brzmieniowo muzycy dosłownie roznieśli karczmę przy ul. Żeromskiego. Wokalista z pirackim zacięciem po angielsku kontaktował się z przybyłą publicznością. Był sarkastyczny i empatyczny. The Dreadnoughts byli głośni, ostrzy i nie dali szans, podbili kolejne miasto w Polsce.

 

Biggest, baddest, drunkest, punkest celtic band powstali w 2006 roku po wielu pintach taniego piwa w East Vancouver w najbardziej nieprzyjemnym pubie. The Dreadnoughts łączy szanty z irlandzkimi brzmieniami oraz solidnym, miażdżącym wnętrzności street punkiem.

Przed Kanadyjczykami na scenie zaprezentowały się dwie młode kapele – OSC czerpiące inspiracje w folku i punku oraz KBTW grający tradycyjną ostrą muzykę.

Jak się dowiedzieliśmy koncert The Dreadnoughts prawdopodobnie nie będzie jedyną miłą niespodzianką zorganizowaną w tych klimatach w Gnieździe Piratów. Organizatorzy koncertu mniej więcej raz na miesiąc chcą do naszego miasta sprowadzać ciekawe zespoły z kraju i zagranicy uciekające od głównego nurtu muzyki. Należy czekać tylko na kolejne „pirackie” podboje.
 
Kto By To Widział Kto By To Widział Kto By To Widział Kto By To Widział
Organizator The Dreadnoughts The Dreadnoughts The Dreadnoughts
The Dreadnoughts The Dreadnoughts The Dreadnoughts The Dreadnoughts
The Dreadnoughts The Dreadnoughts The Dreadnoughts The Dreadnoughts
The Dreadnoughts The Dreadnoughts The Dreadnoughts
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
tomaszs
Tomasz Szukalski Quartet w Wytwórni (foto)
The Dumplings w Wytwórni (foto)
9lipca_126
Trawniki Kultury na Piotrkowskiej (foto+wideo)
1 Komentarz
  • mkmm
    2 lutego 2010 at 21:09

    Kto By To Wiedział? nie “Widział” haha

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*