tednemeth1015 grudnia w ŁDK wystąpiła łódzka grupa  Ted Nemeth,  promując drugą płytę zespołu – CTRL C. Drugi album łodzian pojawił się  za sprawą MysticProduction.

Po raz kolejny za brzmienie krążka odpowiada Paweł Cieślak z Hasselhoff Studio, którego spokojnie można uznać za 5-tego członka zespołu, co udowodnił na poprzednim krążku, wyciskając z Tedów wszystko co najlepsze. Na krążku znajdzie się 11 premierowych utworów. Część z nich można było usłyszeć podczas wiosennej trasy zespołu, która wyprzedała się w kilku miastach. Ted Nemeth na łódzki koncert  przygotował nielada niespodziankę dla rodzimych fanów i wykonał kilka utworów wraz sextetem smyczkowym i wokalistką.

tednemeth18

Zespół powstał latem 2010 roku w Łodzi, w garażu, który nie chce z nich wyjść, choć oni wyszli z niego już dawno. Ich muzyka to spotkanie energii z nostalgią, brudu łódzkich kamienic i czystego szaleństwa zamkniętego w formie, która może zarazem zachwycać, jak i wprowadzać niepokój. Nieprzypadkowo warstwa liryczna ma w tym swój udział, bowiem jako jeden z nielicznych zespołów na rodzimej scenie posiadają teksty po polsku, które mają głębszy sens. Lider zespołu, Patryk Pietrzak, trafia w sedno problemów swojego pokolenia. Swoboda oraz prostota przekazu sprawiają, że całość jest chwytliwa i wzbudza sympatię wśród słuchaczy. Czasem jednak pozostawia ich w stanie skrajnego dyskomfortu, z całą gamą pytań bez jednej, właściwej odpowiedzi. Ted Nemeth, to nie zespół dla każdego, choć każdy powinien go posłuchać i zrozumieć. Grał m.in. u boku takich zespołów jak: Organek, T.Love Alternative, Pidżama Porno czy happysad. W zeszłym roku ich debiutancki album „Ostatni Krzyk Mody” zdobył łódzką Armatkę Kultury, za najlepsze co mogło się zdarzyć w 2016 roku, w tym mieście.  W tym roku pojawili się na scenach znaczących polskich festiwali w Jarocinie  oraz na Przystanku Woodstock.

chbw06

Gościnnie jako support  wystąpił rockowy kwartet z Łodzi –  Chłopcy Bez Wyobraźni . Zespół prezentuje muzykę o zróżnicowanej stylistyce, w której brudne gitary oraz mocna sekcja rytmiczna pełnią rolę wspólnego mianownika. W ich muzyce można spotkać odniesienia do różnych gatunków i form, które łączą w sposób znany tylko sobie.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
sofa.8.02.2013_029
Sofa w Scenografii (foto)
02jnz
Już Nie Żyjesz w 6. dzielnicy (foto)
DSC_3000
European Jazz Ensemble w Wytwórni (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*