19 i 20 października w Studiu Radia Łódź odbyły się kolejne koncerty w ramach projektu Soundedit Spotlight. W piątek na scenie pojawili się Asia Komorowska i Kamil Juszczyk, a w sobotę Seeme oraz Decadent Fun Club.

Asia Komorowska – jest autorką lirycznych, intymnych piosenek, oscylujących pomiędzy alternatywnym popem, a nowocześnie pojmowaną poezją śpiewaną. Zaczynała od tekstów pisanych fragmentami na skrawkach papieru, gubionych i potem odnajdowanych, do których z czasem zaczęły powstawać proste, nastrojowe melodie. Inspiracje muzyczne czerpie m. in. od takich wykonawców jak Yael Naim, Feist czy Kimbra.

Kamil Juszczyk – pisze piosenki od piętnastego roku życia. W melodiach zapisuje wszystkie swoje emocje i nastroje. Od niedawna nawiązał współpracę z Michałem Zabłockim, który wspomaga artystę słowem, pisząc teksty.

Seeme – artystka komponująca przy pianinie bardzo osobiste i intymne piosenki. Pełne emocji, spisane w notesie słowa i melodie, połączyła w jedną całość i w takiej akustycznej formie usłyszeć je będzie można podczas koncertów.

Decadent Fun Club – ich muzyka to zimny powiew świeżości i odwołanie do najpiękniejszych tradycji. Decadent Fun Club wydał cztery single, które były prezentowane na antenach radiowych. Identyfikacja wizualna zespołu jest tak samo silna i osobista jak ich muzyka. Zespół konsekwentnie ilustruje swoje piosenki obrazami utrzymanymi w charakterystycznej, introwertycznej konwencji. Aktualnie zespół pracuje nad debiutanckim albumem, który ukaże się w przyszłym roku.

/fot. Natalia Zdziebczyńska

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_4327
Akurat w Domu Literatury (foto)
nell
Koncert NeLL w Mechanicznej Pomarańczy (foto+wideo)
038gpp
Guantanamo Party Program i Wieże Fabryk w Grandzie (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*