Za nami dwunasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Tak jak i inne wydarzenia organizowane w naszym kraju tegoroczna edycja z powodu koronawirusa była inna, niż planowano. Nie zabrakło standardowych obostrzeń związanych z organizacją koncertów. Przełożono występ Marca Almonda, dodatkowo z powodu choroby odwołano koncert Baasch.

Mimo tego od 22 do 25 października Łódź znów tętniła muzyką w takt hasła Soundedit – I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. W Klubie Wytwórnia i w Radiu Łódź odbyły się niezapomniane koncerty.

Zdjęcia: Małgorzata Wojna/Soundedit

W piątek przy Łąkowej zorganizowano spotkanie Rockowisko – Pamiętacie?. W jego ramach odbyła się projekcja filmu TVP z Rockowiska 86, rozmowa ze Zbigniewem Krzywańskim i Ziemkiem Kosmowskim, a także występ Zed Kosmofsky i „Czarno-Białe Ślady” – Krzywański/Bończyk/Nowak grają Republikę.

Zdjęcia: Małgorzata Wojna/Soundedit

Tydzień przed Festiwalem w Radiu Łódź zorganizowano cykl koncertów Soundedit Spotlight. Zwycięzcą okazała się formacja Heima, która wystąpiła w Wytwórni 24 października. Potem nastał czas na Galę wręczenia nagrody Człowieka ze Złotym Uchem, którą w tym roku otrzymali Roli Mosimann i Jan Kanty Pawluśkiewicz, a na zakończenie niezwykły projekt Anawa 2020 – Wojciech Waglewski, Katarzyna Nosowska, Krzysztof Zalewski, Spięty, Kasai i VooVoo grają album „Anawa”. Ostatniego dnia Soundedit w Radiu Łódź odbył się koncert Rogera Eno.

Zdjęcia: Małgorzata Wojna/Soundedit

W tygodniu w Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym, Galerii Pop Up oraz z Woolturze zostały otwarte wystawy towarzyszące imprezie. Dodatkowo 23 i 24 października zorganizowano warsztaty i wykłady online.


Zdjęcia: Małgorzata Wojna/Soundedit

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Zgielk_-_Lodz
Finał Rockowania 2015 (foto)
selah_sue_20150601_1491541264
Selah Sue w Wytwórni (foto)
mw_20111111-5597
Pezet w Dekompresji (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*