DSCF1716W sobotni wieczór, 11 kwietnia, na podwórcu miejskim, woonerfie na 6. sierpnia odbył się inauguracyjny koncert festiwalu Songwriter Łódź Festiwal. Gwiazdą wieczoru był  Piotr Jan Brzeziński występujący pod pseudonimem Peter J. Birch. To polski artysta pochodzący z Wołowa na Dolnym Śląsku, grający muzykę folkową, jeden z najbardziej zaangażowanych na naszej rodzimej scenie.

Zadebiutował w zespole more than three w roku 2008. Wtedy też zaczął pracować na solową karierą. Od tamtej pory występował na licznych festiwalach, m.in. OFF Festival, Open’er Festival, a także na wielu koncertach w Polsce oraz w Europie zarówno sam, jak i ze swoim zespołem The River Boat Band.

Występ zgromadził wokół artysty widzów, którzy przyszli z wiedzą o koncercie, bądź zatrzymali się podczas wieczornego spaceru Piotrkowską, zaintrygowani pięknymi dźwiękami płynącymi z woonerfu na 6. sierpnia. Koncert przebiegł w bardzo przyjemnej atmosferze, Peter J. Birch pomiędzy piosenkami nawiązywał kontakt z publicznością, rozmawiał z nią, żartował. Gdyby nie mikrofon, wyglądałoby to jak zwyczajna rozmowa znajomych sobie ludzi.

Songwriter Łódź Festiwal to najnowszy projekt muzyczny organizowany w naszym mieście. W każdą sobotę o godzinie 20 w tym samym miejscu czyli na woonerfie na 6. sierpnia przy zegarze aż do końca lipca, odbywać się będą występy polskich wykonawców. Maj one na celu promocję polskich twórców piosenek autorskich. W planach są występy takich artystów jak Maja Koman, Daniel Spaleniak, Marek Modrzejewski z zespołu Zdrowa Woda, Jóga czy Sonia Pisze Piosenki.

Zobacz także:

Songwriter Łódź Festiwal – informacje

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
061laibach
Soundedit 2014 – dzień 1 (foto)
Janusz_Olejniczak_22082011-1574gw
IV Letnia Akademia Jazzu: Janusz Olejniczak (foto)
IMG_3419
Bracia w Dzierżąznej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*