snowmanMożna by pomyśleć, że Snowman to świetny pomysł na zimowy wieczór. I tak też okazało się w rzeczywistości. We czwartek 16 lutego w klubie Jazzga odbył się koncert promujący nową płytę poznańskiej grupy pod proroczym tytułem„The Best Is Yet To Come”. 

Zespół wystąpił w składzie: Michał Kowalonek – wokal, gitara elektryczna, Adam Brzozowski – piano, Paweł Postaremczak – saksofon tenorowy i chwilami piano, Grzegorz Książkiewicz – bas oraz Daniel Karpiński na perkusji. Ostatni raz kapela gościła na łódzkiej scenie 2 lata temu. Występ w Łodzi był trzecim w ramach promocji nowej płyty, która wydana została przez wytwórnię Kayax .

Koncert rozpoczął się przed godziną 22 i od razu było ostro – Snowman to nie delikatne płatki śniegu, to coś bardzo konkretnego w swoim brzmieniu. Widać, że muzycy doskonale się ze sobą czują, a wspólne granie przychodzi im bardzo swobodnie i naturalnie. Nic w tym dziwnego – zespół istnieje od 10 lat i widać, że jego członkowie kochają to, co robią. Jedyną niedogodnością, która nie dawała możliwości na pełne czerpanie przyjemności z dźwięków był fakt, iż nagłośnienie tego wieczoru w Jazzdze nie było zbyt udane. Świetny saksofon zniknął w tle, a Michała nie było słychać wyraźnie. A szkoda, bo Snowman to zespół wybitnie koncertowy.

Zbigniew Hołdys wypowiedział się na temat Snowmana bardzo trafnie : szukajcie ich w sieci, czekajcie na ich płyty i chodźcie na ich koncerty. Ja od siebie dodam, że jest teraz na to doskonały czas. Polecam, bo był to bardzo udany czwartkowy wieczór!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_0052
Afro Kolektyw w Łodzi Kaliskiej (foto)
Urodziny Łodzi 2019 – 2 dzień koncertów (foto)
jazzsloneczny
Słoneczny Smooth Jazz w Wytwórni (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*