031W niedzielę, 15 grudnia w łódzkim klubie Scenografia odbył się koncert Skubasa. Jego muzyka to niezwykle klimatyczne, akustyczne gitarowe brzmienia o lekko folkowym, grunge’owym charakterze. W swoich autorskich kompozycjach łączy brudne, gitarowe riffy z melancholijnym wokalem, tworząc nostalgiczne, melodyjne piosenki.

W 2013 roku Skubas został nominowany do Fryderyków w kategorii “Debiut Roku” oraz “Utwór Roku” za singla “Linoskoczek”. “Wilczełyko” wypełnia lukę na polskiej scenie muzycznej i jest swoistym powrotem do prostoty i autentyczności. Na płycie w produkcji brali udział tacy znakomici artyści jak Smolik, Emade, Kev Fox, Wojciech Sobura czy Mariusz Wróblewski. “Na pewno jedno z odkryć roku. Brakowało u nas takiej płyty” Piotr Metz, WPROST “Dobra polska płyta nie przejdzie niezauważona” Bartek Chaciński, POLIFONIA “Jesienią bezapelacyjne odkrycie na polskiej scenie – Skubas” Artur Rawicz zapowiada debiutancką płytę Skubasa, CGM.pl.

Debiutancka płyta „Wilczełyko” tego młodego, pochodzącego z Lublina wokalisty i kompozytora, została uznana przez publiczność i krytyków muzycznych za jedną z najlepszych polskich płyt 2012 roku. Został doceniony jako utalentowany kompozytor i autor tekstów, a także wokalista obdarzony wyjątkowym głosem.

/fot. Anita Andrzejczak

Zobacz także
Pamięci Bogusława Meca (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
0206212_097
Juwenalia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej (foto)
pectus
Pectus w EMPIK Manufaktura (foto)
DSC_0186
Geyer Music Factory: Ariel Ramirez (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*