IMG_5626

W sobotę, 25 stycznia w Klubie Luka swoje siódme urodziny obchodził łódzki zespół Alegorya. Koncert rozpoczął się z niewielkim, zaledwie dziesięciominutowym poślizgiem. Sala klubu została wypełniona po brzegi. Jako pierwszy na scenę wyszedł support w postaci młodej kapeli Headboat. Czteroosobowy skład z Łodzi i Głowna zaprezentował półgodzinny, pop-rockowy set, który spotkał się z przychylnością niemal dwustu-osobowej publiczności

Po krótkiej przerwie wystąpiło radomskie Alicetea – kapela grająca w klimatach reggae, ska i funk. Zespół przedstawił utwory znane z obu wydanych płyt, a także zagrał kilka zupełnie nowych kawałków. Pozytywne brzmienia spotkały się z równie dobrym odbiorem przez łodzian. Ciekawostką może być fakt, że ostatni występ Alicetea w Łodzi także miał miejsce w Klubie Luka w grudniu 2011 roku, a jako support na scenie pojawiła się wtedy… Alegorya.

Gospodarze wieczoru swój występ zaczęli krótkim filmikiem, na którym życzenia urodzinowe jubilatom składali przyjaciele zespołu – Michał Jelonek (Jelonek) i Artur Gadowski (Ira). Alegorya koncert rozpoczęła intrem, któremu niesamowitego klimatu muzycznego nadał wyjątkowy gość – Julia Sałata. Wystąpiła ona podczas czterech utworów uświetniając je swoją grą na skrzypcach.   
Jubilaci zagrali mocnego, rockowego seta, który publiczność przyjęła bardzo entuzjastycznie. Zaprezentowali przekrój swojej twórczości na koncercie jak zwykle pełnym ogromnej dawki energii. Zaskoczeniem dla niektórych było akustyczne wykonanie niegranego od trzech lat utworu „Automat”.
   
Alegorya to zespół założony przez dwóch braci – Pawła i Sławka Łapa 10 stycznia 2007 roku. Skład kapeli uzupełniają Iga Cieślak (perkusja), Radosław Jakubiak (gitara) i Szymon „Wiśnia” Wiśniewski (wokal). Formacja ta ma najwyższą frekwencje publiczności z zespołów grających regularnie koncerty w Łodzi. Niedawno w Toya Studios zarejestrowała swój pierwszy album studyjny, dla którego obecnie szuka wydawcy. Więcej informacji o zespole znajdziecie tutaj.

/fot. Julia Sałata i Zuzia Kupnicka

Zobacz także:

Cochise i Alegorya w Iron Horse (foto+wideo)

Striking Justice i Alegorya w Stereo Krogs (foto+wideo)

Striking Justice i Alegorya w Luce (foto)

Alegorya w ŚFK (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Ga-Ga Zielona Żabki w Żarty Żartami (foto)
IMGP1925-Edit
Materia i Koronal w Łódzkim Domu Kultury (foto)
sipr_06022010_raywilsongenesis_0011
GENESIS Klassik Ray Wilson & the Berlin Symphony Ensemble

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*