IMG_3680W sobotę, 28 maja w Atlas Arenie wystąpił Rod Stewart. W trakcie występu zaprezentował niezliczoną liczbę hitów, których jest autorem.

W trakcie swojej dotychczasowej kariery sprzedał ponad 250 milionów singli i płyt. W 1994 roku artysta został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Z kolei w 2006 roku Stewart został zaliczony do 100 najlepszych wokalistów wszech czasów.

Do największych przebojów Stewarta należą m.in.: „Handbags and Gladrags”, „You’re in My Heart”, „Downtown Train”, „Angel”, „Sailing”, „Do Ya Think I’m Sexy”, „Hot Legs”, „Baby Jane” czy „Rhythm of My Heart”. To jednak nie wszystko. Artysta pod koniec października wydał album „Another Country”. To następca płyty „Time”, która była pierwszym autorskim krążkiem artysty od prawie dwudziestu lat.

Rod Stewart pojawił się na scenie punktualnie o godzinie 19:30, rozpoczynając swój występ utworem „Having a Party”, pochodzącym z repertuaru Sama Cooke’a. Później nadeszła kolej na takie hity jak „Please” oraz „Tonight’s the Night”. W pierwszej części występu Brytyjczyka nie zabrakło również przebojów z wydanego w ubiegłym roku albumu „Another Country”, w tym m.in. kompozycji „Love Is” oraz „Stay With Me Tonight”. W trakcie tej ostatniej Rod Stewart wybił ze sceny pierwszą partię piłek z autografem.

joomplu:109926

Po dziesięciominutowej przerwie fani Roda Stewarta usłyszeli największe przeboje wykonawcy, powstałe i wykonywane na przestrzeni wieloletniej kariery. Była to niezwykle sentymentalna podróż w przeszłość. Po energetycznym wykonaniu piosenek „Every Picture Tells a Story”  oraz „Maggie May” nadszedł czas na set akustyczny, złożony z przebojów: „The First Cut Is the Deepest”, „I Don’t Want to Talk About It”,  „Ooh La La” oraz „Have I Told You Lately”. W tej części koncertu Rod Stewart wykonał również kompozycję „Hot Legs”, w trakcie której artysta wykopał ze sceny pozostałą część piłek, wzbudzając duży entuzjazm wśród publiczności.

Na sam koniec sobotniego koncertu polscy fani usłyszeli to, na co większość z nich prawdopodobnie czekała najbardziej – legendarną balladę „Sailing”, a także –  w ramach bisu – kultowy przebój „Da Ya Think I’m Sexy?”. W trakcie tego ostatniego na fanów zgromadzonych w Atlas Arenie zrzucono kolorowe balony.

Warto wspomnieć o akcji polskich fanów – specjalnie przygotowano serduszka z napisem „We Love You Rod”, które otrzymał każdy uczestnik koncertu, przy wejściu na teren Atlas Areny. Serca zostały uniesione w górę w trakcie trzeciego utworu.

Zobacz także:

Night Of The Proms 2016 (foto)

Imagine Dragons w Atlas Arenie (foto)

Slash w Atlas Arenie – relacja (foto)

Lady Pank w Atlas Arenie (foto)

Judas Priest w Atlas Arenie (foto)

Impact Festival 2015 (foto)

Impact Festival 2014 – dzień 2 (foto)

Impact Festival 2014 – dzień 1 (foto)

Avenged Sevenfold w Atlas Arenie (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
PICT0085
Ras Luta & Dreadsquad w Bagdad Cafe (foto)
IMG_5306
Bruno Schulz w DOMu (foto)
IMG_9845re
Wunder Wave 79: Napalm Death (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*