_MG_7077Do 28 sierpnia w Łodzi odbywa się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego – Retroperspektywy. Tegoroczna edycja zorganizowana jest pod hasłem: teatr naznaczony muzyką. W czwartek, 25 sierpnia, w Art_Inkubatorze byliśmy światkiem inauguracji – zarówno teatralnej, jak i muzycznej.

Wszystko za sprawą koncertu gruzińskiego zespołu Sakhioba. Formacja skupia się na ożywieniu i odnowieniu tradycyjnej muzyki gruzińskiej, ze specjalną uwagą poświęconą intonacji, barwie dźwięku i aranżacji. Zespół wykonuje pieśni tak, aby pozostawały w jak najbliższym związku z ich tradycyjnym kontekstem. Pieśni pracy wykonywane są tak jak były oryginalnie śpiewane na polach w porze żniw, pieśni taneczne łączą się z żywiołowymi formami tańca, solowym balladom akompaniują tradycyjne instrumenty.

joomplu:113016

Kierownikiem muzycznyM Sakhioby jest. Malkhaz Erkvanidze. W skład zespołuw wchodzą: Soso Kopaleishvili, Davit Abramishvili, Tornike Kandelaki, Beka Kovziashvili, Davit Jamrishvili, Giorgi Gvimradze, Tornike Skhiereli, David Batirashvili, Davit Shukakidze, Giorgi Dzaganishvili, Vladimer Shonia, Vakhtang Tsetskladze i Beqa Kemularia.

/fot. Natalia Zdziebczyńska

Zobacz także:

Festiwal Retroperspektywy 2016 – informacje

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
bajzel_w_fabryce_sztuki_20110417_1663590339
Bajzel w Fabryce Sztuki (foto)
Ania_Wyszkoni_29072011-4872gw
Ania Wyszkoni w Porcie Łódź (foto)
DSC_1366
Paluch w Lordi’s (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*