Rebelia_ESM“Jeden krok – to tak mało, a znaczyć może tak dużo” słyszymy w refrenie utworu Podaj dłoń autorstwa hip-hopowego składu Rebelia ESM. Od kilku dni można oglądać teledysk do piosenki, promujący nadchodzący album Jotki, Martyna, Tyssiaka oraz DJa Shudiego – Emocje Słowa Myśli. W klipie wzięli udział wychowankowie Domu Dziecka nr 2 w Łodzi.

Rebelia ESM to skład hip-hop’owy, który powstał z inicjatywy Jotki i Martyna w 2008 roku w Łodzi. Jaka jest geneza nazwy? Słowo ‘Rebelia’ oznacza bunt przeciwko z jednej strony akceptowalnym, z drugiej przeszkadzającym normom społecznym. Jednocześnie wyraża postawę, która walczy o wolność i niezależność. Litery ‘ESM’ w nazwie to skrót od francuskiej sentencji “Etre Soi Même”, która tłumaczona na język polski oznacza “być sobą”. W obecny skład grupy wchodzą: Jotka (MC i realizator nagrań), Martyn (MC, oraz osoba odpowiedzialna za promo), Tyssiak (produkcja) oraz DJ Szudi. Rebelia ESM pracuje obecnie nad płytą Emocje Słowa Myśli.

Podaj dłoń to piosenka do której został nakręcony teledysk promujący nadchodzącą płytę Rebelii ESM. W klipie wzięli udział wychowankowie Domu Dziecka nr 2 w Łodzi, w którym jeden z członków grupy – Martyn jest wychowawcą. Klip wyprodukowała łódzka ekipa filmowo-telewizyjna ONNOFFMEDIA. Warto zaznaczyć, że zrobiła to non-profit. Autorem bitów zaś jest AnnoDomini Beats.

Członkowie grupy Rebelia ESM nie poprzestają jedynie na tworzeniu muzyki. Realizują zajęcia muzyczne z pacjentami Monaru oraz inicjują spotkania z przedstawicielami polskiej sceny hip-hopowej w Domu Dziecka nr 2 w Łodzi. Obecnie starają się doprowadzić do tego, aby szare murale na terenie wspomnianego domu dziecka zostały pomalowane przy wsparciu łódzkiej sceny graffiti.

Zobacz także:

Kawiarnia Literacko-Muzyczna: Front Rebelia ESM

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Egzaminy dyplomowe studentów Akademii Muzycznej w Domu Literatury (foto+wideo)
Rojek_20150314-2943
Artur Rojek w Wytwórni (foto)
multishot
BCZ, BRG, Rzepa ŁDZ i Frose: wspólny klip łódzkich MC’s (wideo)
1 Komentarz
  • Gosia
    28 marca 2012 at 11:15

    😆 i to jest właśnie dobra strona rapu, fajnie, że w Łodzi coraz więcej grup się angażuje w takie inicjatywy.
    W Wawie mamy Pono, a w Łodzi m.in. Paco, Rebelia ESM
    bravo! 🙂

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*