Zespół SUKLA, złożony z czwórki łódzkich muzyków, na środowy wieczór zaplanował premierę swojego najnowszego utworu. „Onemusze” to ich sposób na rozprawienie się ze stereotypowym postrzeganiem kobiet i oczekiwań, jakie muszą spełniać.

„Musisz”, „powinnaś”, „masz”. Nie ma na świecie kobiety, która nie zetknęła się w swoim najbliższym otoczeniu z mniej lub bardziej zawoalowanym przytykiem – do swojego wyglądu, stylu życia, światopoglądu.  Przychodzi moment, gdy „musisz”, „powinnaś”, „masz” nie przychodzi już z zewnątrz. Niczym zaczarowane wciąż tkwi w głowie odzierając ze złudzeń, że Twoje życie może jeszcze być lepsze i pełniejsze. Nic Ci nie wychodzi? Pewnie za mało się starasz.

W dobie pogoni za efektem „wow” i życiem przefiltrowanym przez instagram tekst „Onemusze” oswaja z „musisz”, „powinnaś” i „masz”, tak by te słowa, powtórzone po wielokroć straciły swoją niszczącą moc.

Premierowej piosence SUKLI towarzyszy teledysk z udziałem Agnieszki Moczulskiej, zrealizowany przez Piotra Katafiasza.  Autorką tekstu jest wokalistka zespołu – Alicja Szeligowska; muzyka – zespół SUKLA.

SUKLA to łódzki zespół, grający autorską mieszankę soulu, funky i bluesa. W jego składzie znaleźli się: Alicja Szeligowska (wokal, piano), Piotr Szeligowski (gitara), Wojciech Górniak (bas) i Paweł Pira (perkusja). Aktualnie artyści kończą pracę nad EP-ką, która ukaże się jesienią tego roku

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Alegorya_-_logo
Alegorya, czyli krótka o pasji rozprawa (felieton)
IMG_9542
Dr Misio w Scenografii (foto)
9uuu
LDZ Alternatywa: Uchihashi i Górczyński (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*