IMG_7993Mieszkańcy całego kraju zebrali się 27 i 28 czerwca na terenie Stadionu MOSiR w Oświęcimiu, aby wziąć udział w kolejnej edycji Life Festival. Tegorocznymi gwiazdami byli Soundgarden oraz Eric Clapton.

W piątek wszystko rozpoczęło się od występów rockowych w wykonaniu grupy Coria oraz Luxtorpedy. Potem nastał czas na mieszankę disco, rapu, rocka i muzyki etnicznej w wykonaniu Balkan Beat Box. Ich najnowszy krążek to wydany w 2012 roku album Give. To niezwykła mieszanka kulturowa pochodząca z Nowego Jorku i Tel Avivu. Na zakończenie prawdziwa gwiazda, na którą musieliśmy czekać latami – Soundgarden, przedstawiciel wielkiej “czwórki z Seattle”.

Chris Cornell z zespołem zaprezentowali dwie godziny solidnego, klasycznego grunge. Nie zabrakło przebojów typu Black Hole Sun, Spoonman, The Day I Tried To Live czy Fell on Black Days. Cornell paradował z podpisaną przez fanów flagą i przepraszał, że tak długo musieliśmy czekać na przyjazd grupy do polski.

IMG_7193

W sobotę impreza rozpoczęła się od pierwszego w historii oficjalnego koncertu zespołu Eleanore Krieger. To założona przez Ernesta Staniaszka i Wojciecha Baranowskiego, znanych z udziału w programie The Voice of Poland, formacja grająca solidnego rocka. Potem nastał czas na izraelski Ice 9, który mogliśmy usłyszeć wcześniej w łódzkim Niebostanie. Co ciekawe, w swoim repertuarze muzycy posiadają utwór Jacka Kaczmarskiego pt. Nasza klasa. Po dość dynamicznym rock’n’rollu czas na największe objawienie festiwalu – niemiecki zespół Abby. To interesujące połączenie elektroniki i rocka. Muzycy mają na koncie jeden album, wydany w 2013 Friends&Enemies, po który warto sięgnąć. Przed gwiazdą wieczoru na scenie, mimo lekkich opadów deszczu, pojawiła się Edyta Bartosiewicz ze swoimi klasycznymi przebojami. Na zakończenie prawie siedemdziesiąt minut z najlepszym żyjącym gitarzystą świata i jego hitami typu Layla, Cocaine czy Tears in Heaven.

Zobacz także:

– Impact Festival 2014 – dzień 2 (foto)

Impact Festival 2014 – dzień 1 (foto)

Lemon Festival 2013 – dzień drugi (foto+wideo)

Lemon Festival 2013 – dzień pierwszy (foto+wideo)

Avenged Sevenfold w Atlas Arenie (foto)

Green Day w Atlas Arenie (foto)

30 seconds to Mars w Atlas Arenie (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
fall1
DOMOFFON się nie odbędzie
P1010026
Marek Dyjak w Łodzi Kaliskiej
gmf3
Anna i Paweł Serafińscy na Geyer Music Factory (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*