IMG_0712Andrzej Kowalsky Band, KayCeeBe, Chłopcy bez wyobraźni, Alone i Mad Teacher to zespoły, które wzięły udział w drugim półfinale Emergenzy. Koncerty odbyły się w piątek, 18 marca w klubie Iron Horse.

Pierwszy na scenie pojawił się KayCeeBe, znany również jako KCB czy też Krzysztof Ciesielski Band. To klasyczne połączenie rocka i bluesa, całość idealnie wkomponowując się w przestrzeń motocyklowego klubu, jakim jest Iron Horse, krótko mówiąc – idealne połączenie muzyki i miejsca.

joomplu:106276

Po KCB nastał czas na Alone, jedną z najciekawszych nu-metalowych grup pochodzących z naszego miasta. Kilka lat temu zespół był bliski zrobienia naprawdę wielkiej kariery, dziś w nowym składzie powraca w niemniej udanym wykonaniu. Oby tym razem skład był bardziej stabilny i nastała stabilizacja, bo to najważniejsze – w trakcie piątkowego koncertu muzycy zagrali już z nowym perkusistą – Michałem Jakubowskim.

joomplu:106265

Andrzej Kowalsky Band to łódzki fenomen ostatnich miesięcy. Pocztą pantoflową po całym mieście roznoszą się plotki na temat szalonego zespołu, z jeszcze bardziej zwariowanym i charyzmatycznym wokalistą. AKB to rock, blues, rap, szaleństwo na scenie i w warstwie tekstowej. Tak samo było w trakcie piątkowego wieczoru.

joomplu:106257

Jako zespół numer cztery w Iron Horse wystąpił klasyczny hard rockowy Mad Teacher. Otrzymaliśmy porządną dawkę mocniejszego grania inspirowanego takimi zespołami jak Deep Purple, De Leppard, Thin Lizzy czy Rush.

joomplu:106237

Na zakończenie Chłopcy bez wyobraźni, w szeregach których pojawił się gitarzysta zespołu Ted Nemeth, Michał Gibki. Chłopcy, podobnie jak Andrzej Kowalsky Band, pokazali, że Łódź “wciąż trzyma się – jest dobrze” i każdego roku w naszym mieście pojawiają się zespoły, które mogą, a także powinni, zrobić karierę na skalę ogólnopolską.

joomplu:106221

Zwycięzcami drugiego dnia okazali się Chłopcy bez wyobraźni oraz Andrzej Kowalsky Band. Z dziką kartą do finału dostali się również KayCeeBe oraz Mad Teacher. Warto nadmienić, że poziom drugiego półfinału był zarówno wysoki, jak i wyrównany. Dołączą do nich formacje z pierwszego dnia półfinałów – De Indigo i Vermis. Spotkają się podczas czerwcowego finału regionalnego w Łódzkim Domu Kultury. Najlepsze z grup, które zwyciężą w finałach krajowych, spotykają się na finale światowym Emergenzy, w Niemczech na Taubertal Open Air Festival (lato 2016) skąd Finalista pojedzie w trasę po całej Europie.

Zobacz także:

Półfinał Emergenzy – dzień 1 (foto)

Finał Fonografika Young Stage (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
YAPA_dzien_drugi-61
Yapa 2014 – dzień drugi (foto)
10500254_267489670102832_3998325688093580646_n
Nowy teledysk Magister Ninja (wideo)
IMG_5431
Iza Lach w Niebostanie (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*