plasterkulturyAlles, Demolka, Grohman Orchestra, Soniamiki oraz duet Szumacher/Cieślak to nominowani w kategorii Zespół Muzyczny Roku, w tegorocznej edycji Plastrów Kultury.

W poprzednich latach, laureatami w tej kategorii byli: w 2016 roku Jude, w 2015 Call The Sun, a w 2014 Little White Lies. Kto zdobędzie statuetkę w tym roku? Wszystko zależy od Was!

Alles

Plaster.31

Paweł Strzelec i Marcin Regucki, pod szyldem Alles, tworzą ciężką muzykę na ciężkie czasy. Ich efektowny zlepek minimalu, electropunku, dark-, synth- i coldwave’u w połączeniu z punkowymi tekstami, tworzy wybuchową mieszankę, którą można określić mianem anarchowave.

Ich niezwykle udany debiut Post z 2014 roku, został doskonale przyjęty przez pasjonatów zimnofalowej stylistyki. Mają na koncie nie mniej udane EP: Union i Together We Are Alles. Ten drugi to zbiór odświeżonych wersji utworów legendarnych polskich zespołów punkowych. Podczas piątkowego koncertu,muzycy będą promować radykalniejszego w wymowie następcę Post, album Culture.

Demolka

Plaster.32

Demolka to electropunkowy duet, który tworzą klawiszowiec Procesor Plus i wokalistka Dziewczyna Rakieta. Ich twórczość powala bezpretensjonalnym i transowym electro, serwowanym z szybkością Warp 2, w sztafażu rodem z meksykańskiego kina sci-fi lat 60′. Zadebiutowali w 2012 roku płytą Demolka wydaną nakładem Oficyny Biedota. W ubiegłym roku wydali drugi album – Ha ha chaos.

Nowy materiał wydała Antena Krzyku, a za jego brzmienie odpowiada niezawodny Paweł Cieslak. Tym razem Dziewczyna Rakieta i Procesor Plus proponują wypad do Centrum Doskonałości Biocybernetycznej. Kuszą pobytem w konurbacji zamieszkałej przez pełnoprawne imitacje człowieka, gdzie po ulicach kroczą niewyobrażalnie idealne cyborgi.

Grohman Orchestra

Plaster.33

Grohman Orchestra wzięła swoje imię od wielkiego łódzkiego fabrykanta, konesera sztuki i przyjaciela artystów – Henryka Grohmana. To zespół grajacy muzykę czasów Straussów, a także klasykę polskiej rozrywki. Do grupy należą muzycy Filharmonii Łódzkiej oraz kameraliści.

Soniamiki

Plaster.34

Soniamiki to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Gra ascetyczny, surowy pop, określany przez nią jako elektro-songwriting. Na koncertach występuje solo z gitarą basową i syntezatorem, czasem w towarzystwie perkusji, na której gra Łukasz Lach z L.Stadt. Albumy wydaje w berlińskiej wytwórni Moanin‘. Jej najnowszy album SNMK w Polsce dystrybuuje również niezależna wydawnictwo Qulturap.

Występowała na festiwalach w Polsce (m.in. Open’er 2010) i w Niemczech. Piosenka Wiem nie znalazła się na składance We are from Poland vol. 05, a klip do niej zakwalifikował się do pokazu videoartu podczas Crosstalk Videoart Festival w Budapeszcie.

Szumacher/Cieślak

Plaster.35

Płyta „Kopyta zła”, to wspólne dzieło dwójki łódzkich multiartystów: Joanny Szumacher i Pawła Cieślaka. Album ukazał się na początku ubiegłego roku, nakładem wytwórni Requiem Records. “Pierwsza pieśń konia” – promująca wydawnictwo – intryguje od pierwszych dźwięków, dobitnie nakreślając charakter całego albumu. „Kopyta zła” nie są tradycyjną płytą. To pozycja z pogranicza musicalu i słuchowiska, utrzymana w formie pastiszu, zarówno pod względem tekstowym, jak i muzycznym.

Odpowiedzialny za warstwę dźwiękową albumu Paweł Cieślak, stworzył niesamowity muzyczny kolaż, w którym elektroniczne syntezatorowe dźwięki mieszają się z melodyjnym popem, techno i rozstrojonym brzmieniem pianina. Całość tworzy różnorodny zestaw, który idealnie podkreśla żartobliwy charakter wydawnictwa. Warstwa tekstowa „Kopyt zła” to historia Ferdynanda i jego konia. Autorka tekstów – Joanna Szumacher, przy tworzeniu piosenek wzorowała się na noweli Edgara Allana Poego „Metzengerstein”. Oprócz jednostajnej narracji, w utworach usłyszymy też głos konia, przedstawiającego własny punkt widzenia.

Sposoby głosowania:

1. Wyślij maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl o temacie “Plastry Kultury”. W treści wpisz nominowanego na którego głosujesz oraz swoje imię i nazwisko. Uwaga! Każda osoba głosująca mailowo może oddać tylko jeden głos w danej kategorii, może jednak oddać głos na dowolną liczbę kategorii 🙂

UWAGA!! Głosować możecie do 21 lutego, do godz. 23:59. Gala finałowa odbędzie się 22 lutego, o godz. 19 w Domu Literatury (Roosevelta 17)

UWAGA! Nie zauważyliśmy, że premiera Powidoków, to już 2017 r. :), dlatego miejsce zajęła Kamer Akcja

Zobacz pełen regulamin Plastrów Kultury

WIĘCEJ INFORMACJI O PLASTRACH KULTURY, W TYM O KAŻDEJ Z KATEGORII ZNAJDZIECIE TUTAJ

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
green11
Koncert Green w Stereo Krogs
strachy-25
Strachy na Lachy i The Cuts w Dekompresji (foto)
Wianki_nad_Wisa_20120623-5265
Poza Łodzią: Wianki nad Wisłą 2012 (foto)
1 Komentarz
  • Małgorzata Szejn
    20 lutego 2017 at 20:56

    Plaster. 33 Grohman Orchestra

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*