Pawe_MaaszyskiPorządna dawka rockowej energii i mocne muzyczne uderzenie czekały na tych, którzy niedzielny wieczór zdecydowali się spędzić w klubie Luka. Przy Zgierskiej 26 zagrały trzy zespoły: Head Hunters, Whispering i ten najważniejszy, czyli Cochise z Pawłem Małaszyńskim na czele.

Jako pierwsza wystąpiła grungecore’owa grupa Head Hunters. Na scenie są już od 15 lat, a na koncie mają 8 płyt, więc ciężko byłoby ich uznać za support. Jak widniało na plakatach pojawili się raczej w roli gości koncertu. Przez dobre pół godziny naparzali w instrumenty powodując spory hałas. Doskonale udało im się rozbudzić apetyty na dalszą muzyczną ucztę tego wieczoru.

„Na początek chciałbym was bardzo przeprosić, ale mam zapalenie krtani i prawdopodobnie zagramy dziś nasz najkrótszy koncert w życiu.” Tą smutną wiadomością Paweł Małaszyński przywitał przybyłych do Luki fanów Cochise. Zespół grał niestety tylko niecałą godzinę, prezentując mniej więcej połowę z przygotowanych na ten koncert 18 kawałków. W setliście znalazły się m.in. utwory Coma, Dirty oraz zagrany na bis cover The Doors, Five to one.

Małaszyński na scenie w niczym nie przypominał Małaszyńskiego, którego znamy z filmów, czy seriali. Utwory wykonywał z niesamowitą pasją, rozpierała go energia,  a nawet – jak przystało na prawdziwego rock and rollowca – czasem przeklął.

Trzeba przyznać, że mimo niedyspozycji wokalisty, grająca mieszankę grunge’u, metalu i rocka progresywnego grupa Cochise poradziła sobie bardzo dobrze. Przyjęcie mieli świetne i widać było, że chętnie pograliby dłużej, ale niestety łamiący się głos Małaszyńskiego na to nie pozwolił… Szkoda. Za to obiecali, że jeszcze do Łodzi wrócą. Oby!

Supporty zazwyczaj występują przed gwiazdą główną. W Luce było inaczej. Grupa Whispering zagrała jako ostatnia, co nie było najlepszym pomysłem, bo jak się można było spodziewać, sporo osób opuściło klub po występie Cochise…

/fot. Gosia Wojna, www.gosiawojna.pl

Zobacz także:

Metalwar #1: Bitwa Kapel

River of Booze V w Luce

2’Loan i Death Denied w Iron Horse

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ladypank15
Lady Pank w Wytwórni (foto)
8bielas
Bielas i Marynarze przed DOMem (foto)
Magister_Ninja
“Wena, Długopis, Papier” – teledysk zapowiadający nowy album Magister Ninja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*