DSC_9838W środę, 2 grudnia w Wytwórni zorganizowano kolejną odsłonę cyklu Made In Polska. Na scenie pojawi się Pablopavo i Ludziki oraz Skalpel.

Pablopavo to  kompozytor, autor tekstów, wokalista, ale również dziennikarz radiowy. Od ponad 10 lat związany z zespołem reaggowym Vavamuffin. Od kilku lat tworzy odmienną estetykę, wchodząc w kolektywy z formacją Ludziki czy Praczasem. Ostatnio zadebiutował solową płytą, przygotowywanym przez kilka lat albumem Pablopavo/Tylko. Płyta znalazła się w czołówce list podsumowujących najlepsze polskie albumy ubiegłego roku.  Doceniony Paszportem Polityki w kategorii Muzyka Popularna, „za piosenki łączące podwórkową lokalność ze światowością brzmienia i poetycką głębią”.

DSC_9991

Skalpel – to dwójka wrocławskich producentów muzycznych – Marcin Cichy i Igor Pudło. Zadebiutowali dekadę temu, wprowadzając polską elektronikę na międzynarodowy rynek.  Na pierwszych dwóch albumach, wydanych nakładem prestiżowej londyńskiej wytwórni Ninja Tune, Skalpel przełożył na język współczesnej elektroniki brzmienie i klimat polskiego jazzu z lat 60. i 70. Na bazie sampli DJ-ski duet zbudował własne kompozycje, tworząc bardzo stylowy patchwork o wyrafinowanej muzycznej strukturze i dużym ładunku emocjonalnym.

/fot. Rafał Jakuszczonek

Zobacz także:

LDZ Alternatywa 2015 – Pablopavo i ludziki (foto)

Pablopavo i Ludziki w Scenografii (foto+wideo)

LDZ Alternatywa 2014: Skalpel (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_0027
Zalewski w Wytwórni (foto)
Illegal Noise w Wytwórni (foto)
13072013_329
Fonetyka w Muzeum Książki Artystycznej (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*