26092012_047W jesiennym programie Śródmiejskiego Forum Kultury – Domu Literatury pojawił się nowy punkt – kawiarnia muzyczna. Dwa razy w miesiącu, w środy, przy ul. Roosevelta 17 prezentować się będą młode zespoły z naszego miasta.

Na “pierwszy ogień” poszło Origami – w mocno zmienionym składzie od ostatniego występu w ŚFK (w styczniu 2011 roku). Lider grupy Artur Krawczyk, jak i reszta zespołu w znacznym stopniu rozwinęli się muzycznie i coraz więcej eksperymentują z dźwiękami. To już nie typowa “łódzka rockowa rombanka”, a niezłe kawałki, w których czasami czuć wpływ zarówno reggae, jak i indie, przepełnione solówkami.

joomplu:42535

Drugi na scenie pojawił się Wieszak. To duet w skład którego wchodzą wokalista (tutaj także w roli perkusisty) oraz gitarzysta wspomnianego wcześniej Origami. Zabawne teksty (My name is Wieszak, Kto nie skacze ten siusiak) w krótkim secie rozbawił przybyłą publiczność.

Kolejna odsłona przeglądu już 3 października. Wtedy w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury zaprezentują się: Magister Ninja i Ted Nemeth. Wstęp jest bezpłatny. Warto dodać, że jedna z “kawiarnianych” zagra w nagrodę w trakcie nadchodzącego Festiwalu Puls Literatury.

Zobacz także:

Origami w Lumumbowie (foto)

Czwarta Łódzka Noc Muzyki (foto+wideo)

Origami w ŚFK (foto+wideo)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ostatni_jam_session_w_improwizacji_20120727_1670100003
Pożegnalny jam session w Improwizacji (foto)
DSC_8329
Koncert Margo Hutek na zakończenie Viva Capoeira! (wideo)
051
Letnia Akademia Jazzu: Mirrors. Tribute to Seifert (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*