Po udanym przyjęciu „Marli” i kilku miesiącach ciszy, przyszła pora na drugi singiel i teledysk – „Powrót do przyszłości”. Retro brzmienia i popkulturowe nawiązania zaszyte w warstwie tekstowej nieuchronnie zwiastują koncepcyjny minialbum, który za jakiś czas na pewno ujrzy światło dzienne.

„Powrót do przyszłości” to utwór o znacznie bardziej rapowej strukturze. W przeciwieństwie do debiutanckiej „Marli”, introspekcję zastąpiły obserwacje świata, a muzyka zdecydowanie przyspieszyła. Wciąż jednak mamy tu do czynienia ze storytellingiem pełnym metafor i nawiązań do popkultury.

– Teledysk nagrywany był na początku października w Japonii. Stwierdziłem, że nie ma sensu zabierać ze sobą ton sprzętu i postawiłem na proste rozwiązanie, które idealnie wpisało się w konwencję utworu. W warstwie tekstowej i muzycznej „Powrót do przyszłości” bazuje na retro sentymentach przeplatających się ze współczesną popkulturą i obserwacjami tego jak wygląda współczesny świat. Wizualny pomost pomiędzy tymi elementami pozwoliła mi stworzyć aplikacja VHS Camcorder od amerykańskiej firmy Rarevision. Cyfrowe odtworzenie analogowej taśmy ze starej kamery to powrót do przyszłości w dosłownym znaczeniu. Robotę zrobiło też oczywiście samo Tokio, które od lat inspiruje operatorów i fotografów nawiązujących w swoich pracach do estetyki Vaporwave i New Retro Wave – tłumaczy Bartek.

Glupiowyszlo to jednoosobowy projekt, za którym stoi Bartek Luzak, łódzki twórca, który odpowiada za warstwę muzyczną, tekstową i wizualną produkcji oscylujących gdzieś na pograniczu rapu, alternatywy i spoken word.

Muzyka od Glupiowyszlo powinna przypaść do gustu osobom, które lubią pogrzebać trochę w tekście, poszukać pewnych nawiązań, przebić się przez zabawy słowem i trochę porozkminiać.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
komandarek
“Złote ucho” festiwalu Soundedit 2013 (foto)
jelonek_20120909_1777792124
Jarmark Wojewódzki 2012 – dzień 1 (foto)
21pazdziernika_124
Bliźniaczki Philomelos w Śródmiejskim Forum Kultury (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*