IMG_4012W środę, 12 sierpnia w lokalu Z innej beczki mieszczącego się przy ul. Moniuszki 6 w Łodzi zorganizowano koncert zespołu Niechęć. To kolejny element tegorocznego “Tęgiego grania”.

Muzycy zespołu odwołują się do bogatej tradycji rodzimego jazzu, zarazem odważnie i bezkompromisowo poszerzając ją o rockową psychodeliczność i nastrojowość rodem z muzyki filmowej. Formacja ukończyła niedawno swój drugi album ,,Dziewczyny tego nie chwycą” i będzie prezentować przedpremierowo jego fragmenty podczas letnich koncertów.

3 kwietnia 2012 r. nakładem Wytwórni Krajowej ukazał się debiutancki album Niechęci, pt. ,,Śmierć w miękkim futerku”. Album od razu spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem w Polsce. Podczas jubileuszowego koncertu Trójkowej audycji ,,Offensywa” zespół został nagrodzony przez red. Piotra Stelmacha jako Nadzieja Roku 2012. O wartości płyty świadczą także przytoczone poniżej fragmenty recenzji oraz miejsca w top10 podsumowań rocznych dużych portali internetowych i serwisów recenzenckich (Onet.pl, T-Mobile Music czy Screenagers). Zespół doceniony został również za granicą, dzięki czemu grupa została zaproszona na Copenhagen Jazz Festival (Dania) oraz Glimps Festival (Belgia).

Zobacz także:

Jóga w Z innej beczki (foto)

Fusion Generation Project w Z innej beczki (foto)

Marcin Witkowski – BassKwadrans live w Z innej beczki (foto)

Zapaska w Z innej beczki (foto)

Same Suki w Z innej beczki (foto)

Niechęć w Łodzi Kaliskiej (foto)


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_MG_2596
Samokhin Band i Angie w New Yorku (foto)
DSC_0031
Mama Rockberry w Lizard King (foto)
_DSC1633_DxO_1
GMF 2015: Napiórkowski, Królik, Dzień (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*