DSC_014210 lutego miała miejsce ostatnia odsłona eliminacji do pierwszego Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzycznych “New York Festiwal”. Cykl imprez odbywających się w klubie “New York” zorganizowany został z myślą o artystach i zespołach którzy nie są związani z żadną wytwórnią płytową i nie posiadają w swoim dorobku żadnych oficjalnie wydanych albumów.

Spośród zespołów które wystąpiły w 23 koncertach do finału dostaną się trzy zespoły, wyłonione przez jury złożone z organizatora, partnerów przeglądu oraz doświadczonych muzyków i dziennikarzy. Nagrodą dla zwycięzcy będzie nagranie płyty oraz teledysku dzięki Mania Studio i Vulgar Bad TV.

Tym razem zaprezentowały się trzy łódzkie kapele prezentujące zupełnie odmienne style: z jednej strony hard rock połączony z funkiem – grany przez Carpet Mushrooms, z drugiej mieszanka bluesa i rocka z freestyle’owym rapem w wykonaniu Andrzej Kowalsky Band. A pośrodku M3 ze swoim repertuarem bazującym mocno na muzyce folkowej. Każda z kapel wywarła pozytywne wrażenie, każdej towarzyszyła grupa wiernych fanów. Wszystkie trzy kapele zostały wyróżnione przez organizatorów, choć mam wrażenie że jedna albo dwie z nich mogły spokojnie zagrać w finale.

joomplu:104831

Szkoda tylko, że wszystkie trzy wykony zostały częściowo zepsute przez błędy i niedociągnięcia ze strony organizatorów. Przeciągnięte o kilka godzin próby dźwiękowe skutkujące nawarstwiającymi się opóźnieniami występach kolejnych kapel oraz mocne niedociągnięcia w nagłaśnianiu zespołów nie pasują do miejsca określającego się mianem klubu muzycznego. Tym bardziej klubu organizującego serię ponad dwudziestu koncertów w ramach przeglądu.

Niewiele zmienia tu fakt że jest lepiej niż w kilku innych łódzkich lokalach muzycznych, ani to że jest lepiej niż w poprzednim klubie mającym swoją siedzibę w tym miejscu. Pozostaje mieć nadzieję, że to nie koniec usprawnień i będzie lepiej, szczególnie że finał przeglądu już w przyszłym tygodniu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kev Fox w Iron Horse (foto)
Edi Rosner Jazz Band w Scenografii (foto)
IMG_0518
Marek Dyjak w Wytwórni (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*