muchyŁódzcy wielbiciele poznańskiego kwartetu Muchy mieli zaszczyt w czwartek, 4 listopada uczestniczyć w wyjątkowym, bo (prawie)jubileuszowym koncercie zespołu. W klubie Luka miał miejsce 199 występ grupy.

   
Jak na Notorycznych Debiutantów jest to wynik całkiem pokaźny. Podczas wizyty w Łodzi Panowie udowodnili, że zdecydowanie nie są już koncertowymi laikami, a z każdym kolejnym występem zdają się być coraz bardziej dojrzali muzycznie.

W roli supportu pojawił się zespół Polaroids, który dał  króciutki występ, za to gwiazdy wieczoru zagrały pełnowymiarowy koncert, rekompensując tym samym skrócony przez organizatorów do skandalicznego minimum czerwcowy występ na Przestrzeni Muzyki.

Oprócz standardowego setu pojawiły się trzy niespodzianki: coś starszego, czego Panowie już dawno nie grali, mianowicie pochodzący z epki „Galanteria” utwór „Nie mów”, coś nowego, czyli premierowy, bardzo dobrze rockujący nowej płycie numer „Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę” oraz na sam koniec fragment angielskojęzycznego coveru zaśpiewanego a capella przez wokalistę.

Miłym zaskoczeniem dla fanów było również to, że wokalista założył na siebie nie dresy, a bardziej stosowną garderobę. Tradycyjnie jednak największy entuzjazm wśród żeńskiej części publiczności wzbudził basista, który grał bez koszulki.

Frekwencja nie była oszałamiająca i wyniosła ok. 50 osób, z czego 90% to nastoletnie fanki. Łódź po raz kolejny udowodniła, że nie ma szans, aby regularnie odbywały się tu koncerty takich zespołów, jak Muchy, czy innych artystów spoza mainstreamu, bo najzwyczajniej w świecie nie ma tu zapotrzebowania na takie imprezy. A szkoda…

W ramach ciekawostki warto dodać, że po koncercie, pakować sprzęt zespołowi Muchy pomagał boss łódzkiej sceny alternatywnej – Kuba Wandachowicz.

 
Muchy zagrały w klubie Luka Muchy zagrały w klubie Luka Muchy zagrały w klubie Luka
Muchy zagrały w klubie LukaMuchy zagrały w klubie Luka Muchy zagrały w klubie Luka Muchy zagrały w klubie Luka

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_5740
Power Festival 2016 (foto)
Jakub_Neske_-_zdjecie
Student Akademii Muzycznej z nagrodą Morricone
Łąki Łan w Wytwórni (foto)
1 Komentarz
  • Kamil
    6 listopada 2010 at 19:41

    kto by chciał wpadać do LUki. Jakby muszki zagrały w jakimś fajniejszym klubie np. Kaliska to na pewno by mieli full zapełnienie. Luka jest bardzo słabo nagłośnieniowo i ja na przykład nie poszedłem, bo pamiętam jak tam ostatnio zabrzmieli.

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*