IMG_4107W niedzielę, 25 maja w Klubie Szafa zorganizowano koncert finalistki piątej edycji programu Must Be The Music Megitzy z zespołem.

Megitza, Małgorzata Babiarz, znana jest polskim fanom world music. Wokalistka i kontrabasistka, wróciła do Polski i na rodzinne Podhale kilka lat temu, po 11 latach pracy i rozwijania swoich muzycznych pasji w Chicago. Debiutancka płyta Megitzy “Bolertiza” (2008), została u nas docenione szczególnie za niezwykłe opracowanie góralskiej pieśni “Krywaniu Krywaniu”. Wydana cztery lata później “Megitza” zawiera podrywające do tańca cygańsko-bałkańskie “What I Desire” i “Beauty Rumelaj”, a na “Legendzie” znalazły się absolutne bałkańskie hity – “Caje Sukarije” i “Jovano Jovanke”.

Wiosną 2013 roku roku artystka wraz z zespołem wystąpiła w talent show “Must Be The Music – Tylko Muzyka” i dostała się do finału V edycji tego programu. Następnie wraz z Andreasem Kapsalisem nagrała piąty album zatytułowany “MAK”, prezentując dzięki temu inny, kameralny swoich autorskich kompozycji. Rok 2014, Megitza zaczęła od koncertu z Kaspalisem w prestiżowym Lincoln Hall w Chicago.

Obecny skład zespołu: Megitza – śpiew, kontrabas, Andreas Kapsalis – gitara, Damian Niewiński – perkusja, śpiew, Dominik Mietła – trąbka i Kajetan Borowski – klawisze.

Zobacz także:

Unobtainum w Szafie (foto)

Carrantuohill w Szafie (foto)

Marcelina w Szafie (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_7993
Poza Łodzią: Life Festival Oświęcim 2014 (foto)
2016-04-02_21-05-24_2
The Cuts w Stereo Krogs (foto)
Targowa_Pan_Kino
Targowa Street Film&Music Festival – wybierz swój support i wygraj karnet

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*