Skoro nie można pójść na koncert, a i majówkowe wyjścia są ograniczone, Łódzkie Centrum Wydarzeń zdecydowało się na “dostawę” koncertu pod balkony mieszkańców łódzkiego Manhattanu. 2 i 3 maja, wystąpił Wojtek Kondzielnik oraz zespół The Cellos. Dla mieszkańców Łodzi, wydarzenie było udostępnione “live” na profilach miasta i Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Koncerty Wojtka Kondzielnika i The Cellos były swoistym podziękowaniem dla łodzian za zostanie w domach w majówkę i formą umilenia w wyjątkowy sposób tego wymagającego czasu. Na dachu parkingu wielopoziomowego zagrał songwriter, Wojtek Kondzielnik oraz zespół wiolonczelistów z rockowym zacięciem, The Cellos. To lokalni artyści, którzy bez wahania przyjęli zaproszenie Łódzkiego Centrum Wydarzeń do udziału w projekcie. – To był dla nas wyjątkowy koncert. Pierwszy raz graliśmy dla całego osiedla, a przy okazji tysiące osób obserwowało nas w internecie. Ludzie entuzjastycznie reagowali ze swoich balkonów. To był niezwykły kontakt z publicznością, który przecież stanowi esencję zawodu muzyka. – mówi Ania Furkałowska z The Cellos.

Do streamingu na żywo, podczas obu wydarzeń, dołączyło ponad 30 000 tys. ludzi. Koncerty spotkały się z ciepłym przyjęciem mieszkańców osiedla, którzy stali prawie w każdym balkonie, a występujący artyści byli nagradzani gromkimi brawami.

– Organizacja koncertów w nieoczywistych miejscach Łodzi chodziła nam po głowach już dawno. Obecna sytuacja tylko przyspieszyła realizację projektu. Bardzo się cieszę, że wraz z naszą ekipą mogliśmy dostarczyć trochę radości mieszkańcom. – mówi Piotr Kurzwa, z-ca Dyrektora Łódzkiego Centrum. Wydarzenie było organizowane z zachowaniem pełnej ochrony, w porozumieniu ze wszystkimi najważniejszymi służbami bezpieczeństwa.

– Szukamy kolejnych sposobów bezpiecznego dotarcia do mieszkańców z kulturą w tym wymagającym czasie. Entuzjastyczne reakcje na żywo, autentyczne wzruszenie i serdeczny odbiór w mediach społecznościowych tylko motywują nas do dalszych działań – podsumowuje Maciej Łaski, Dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

/foto www.lodz.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
30082012_105
Stargazer w Lizard King (foto)
samokhin_band_20130917_1217990686
Samokhin Band w Ale Jazz (foto)
fonovell
Monochrom & Stereo w Ciągotach i Tęsknotach (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*