019alwlW czwartek, 2 października w Łodzi Kaliskiej zorganizowano koncert Little White Lies promujący nowy krążek zespołu pt. Days of Chaos.

Little White Lies to jedno z ciekawszych zjawisk na polskiej scenie alternatywnej. Jeszcze przed wydaniem płyty wystąpili na Heineken Open’er Festival. W 2012 ukazał się ich debiutancki album “Devils in Disguise” pod skrzydłami wytwórni fyh!records, który zdobył serca fanów i krytyków muzycznych w całej Polsce. Konsekwencją tego było pierwsze wielkie wyróżnienie – LWL zostało laureatami w plebiscycie gazety Co Jest Grane na Najlepszą Płytę Roku 2012. Na fali entuzjazmu zespół wydał EP ‘In Word and Deed’, które pojawiło się w formie cyfrowej i, jako wydawnictwo kolekcjonerskie, na białej kasecie magnetofonowej. W tym samym okresie wystąpili na żywo na antenie radiowej Trójki w audycji Piotra Stelmacha ‘OFFensywa’ oraz wzięli udział w wideosesji realizowanej w ramach Otwartej Sceny przy współpracy z Radiem Łódź. Z początkiem 2014 otrzymali nagrodę w kategorii ‘Zespół Muzyczny Roku 2013’ w plebiscycie Plastry Kultury. 1 października 2014 przewidziana jest premiera ich drugiego albumu ‘Days of Chaos’.

joomplu:79417

Little White Lies utworzyli Kasia Katee Bartczak oraz Zbyszek Krenc. W ostatnim czasie dołączył do nich perkusista Piotr Gwadera, a w Kaliskiej pojawił się również Paweł Cieślak.

Nazwa albumu „Days of Chaos” nawiązuje do osobistej relacji Kasi i Zbyszka (założycieli Little White Lies, obecnie już małżeństwa), która panowała w okresie poprzedzającym nagrywanie albumu. Okładkę zaprojektował Jakub Kotylak (Yak) – projektant i grafik ze Śląska współpracujący z LWL od samego początku (y.matryca.org). Zdjęcie wykonał fotograf Sebastian Szwajczak (gaapstudio.pl) Okładka ma stanowić spójność z tytułem albumu, stąd pomysł na fragmentaryczność oraz potłuczone lustro mające symbolizować tytułowy chaos i rozbicie.

/fot. Anita Andrzejczak

Little White Lies w DOMu (foto)

Łódzka Płyta Roku 2013 (foto)

Little White Lies w DOMu (foto)

Little White Lies w Bagdad Café (foto)

Liltte White Lies – wywiad (wideo)

W ogniu pytań: Kasia Katee Bartczak

Little White Lies na zamknięcie Jazzgi (foto+wideo)

Muchy i Little White Lies w DOMu (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Hammond Grooves w Brush Barber Shop (foto)
IMG_2467
Koniec Świata i The Analogs w Łódzkim Domu Kultury (foto)
IMG_9184
Cygne w Dom Literatury (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*