043laoW piątek, 21 marca w Dekompresji zorganizowano imprezę z udziałem Lao Che i Pink Freud. To wynik ich pierwszej wspólnej trasy koncertowej Oprócz autorskich setów koncertowych muzycy obydwu formacji przygotowali część wspólną występu, która to może zaskoczyć fanów zarówno jednego jak i drugiego zespołu.

Pink Freud – D założony w roku 1998 przez Wojtka Mazolewskiego – gitara basowa, tworzą wybitni instrumentaliści i soliści. Tomasz Duda – saksofon, Adam Milwiw-Baron – trąbka, elektronika, Rafał Klimczuk – perkusja. Kwartet ten stał się obecnie najgorętszym muzycznym towarem eksportowym polskiej kultury. Entuzjastyczne recenzje krytyków potwierdziła swym licznym przybyciem publiczność podczas niezliczonych koncertów w kraju i zagranicą m.in. Japonia, Meksyk, Chile, Argentyna, Peru, Maroko, Niemcy, Austria, Belgia, Francja, Portugalia, Włochy, Węgry, Szwecja, Słowenia, Słowacja, Czechy, Ukraina, Rumunia. Zespół ma na koncie wiele prestiżowych nagród m.in. tytuł płyty roku 2010 programu 3 Polskiego Radia dla albumu o tytule “Monster of Jazz”; trzykrotne zwycięstwo w prestiżowej ankiecie JazzTop miesięcznika Jazz Forum w kategorii najlepszy zespół elektryczny w latach 2010, 2008 oraz 2007; Jazzowy Oscar przyznawany przez stowarzyszenie Melomani; Yach na festialu Yach Film 2005 w kategorii „Inna Energia” za teledysk do utworu “Come as you are”; Grand Prix festiwalu Yach Film 2007 za teledysk do utworu “Dziwny jest ten Kraj” otwierający album “PUNK FREUD”; nagroda na festiwalu Northernwave w Islandii za teledysk do utworu “Dziwny jest ten Kraj”.

Skład: Wojtek Mazolewski, Adam Milwiw-Baron, Karol Gola, Rafał Klimczuk

033lao

LAO CHE – powstał w roku 1999. Muzyka Lao Che to zbitka wielu naleciałości stylistycznych. Na płycie „Gusła’, wszystko ma za zadanie oddać atmosferę zamierzchłych czasów, okresu średniowiecza i historycznych relacji rodem z kresów. Podano to w mieszance nowoczesnych brzmień co uatrakcyjnia i ujednolica charakter muzyki zespołu, która miałaby być sugerowana obecnemu słuchaczowi. Należy spodziewać się tekstów o charakterze archaicznym, wiele neologizmów i zapożyczeń z kultury wschodnich Słowian znalazło tutaj swoje miejsce. Jest to dziwny zlepek kulturowy, o dość ciemnym i tajemniczym koncepcie, związanym z Gusłami, czyli obrzędem wywoływania duchów. Całość zabrudzono wstawkami sampli, oraz szumami radiowymi co nadaje muzyce oryginalnego charakteru. Jest to autentyczna i niecodzienna płyta, która powinna zainteresować słuchaczy szukających w muzyce czegoś więcej niż rytmu i melodii. Po płycie “Prąd stały/prąd zmienny” zespół zainspirowany klasycznymi albumami z muzyką filmową postanowił przygotować płytę która swoją różnością i koncepcją stanowiłaby autorski „Soundtrack”.

Skład: Hubert Dobaczewski, Rafał Borycki, Maciej Dzierżanowski, Mariusz Denst, Filip Różański, Michał Jastrzębski

/fot. Anita Andrzejczak

Zobacz także:

Mixer Regionalny: Lao Che (foto)

Lao Czesław Tour w Dekompresji (foto)

Lao Che i Muchy w Wytwórni (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_8967
AXMusique w Lokalu (foto)
001deli
Delicatessen w Wytwórni (foto)
samokhin
Samokhin Band w Porcie Łódź (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*