IMG_1845W czwartek, 19 marca w Art_Inkubatorze zorganizowano koncert projektu Kapital. Jako support w zamian za niedysponowanego K. wystąpił Skinny Girls

Kapital to spotkanie dwóch artystów na co dzień poruszających się w odmiennych stylistykach. Zderzenie dwóch muzycznych światów: psychoaktywnej elektroakustyki budowanej na brzmieniu instrumentów elektronicznych i dźwięków znalezionych oraz ekstremalnej psychodelii opartej na dźwiękach przetworzonej gitary. Ziołek i Iwański pierwszy raz ze sobą współpracowali w ramach bydgosko-toruńsko-poznańskiej grupy Innercity Ensemble, istniejącej od 2011 r. Kapital został powołany do życia wiosną 2013 r., w 2014 r. ukazał się ich debiutancki album „No New Age”, wydany przez Bocian Records. Album ten zebrał szereg bardzo dobrych recenzji.

Duet dotychczas zagrał kilka tras koncertowych w Polsce i występował na festiwalach: LDZ Festival w Łodzi (2013), Green Zoo Festival w Krakowie (2013), Unsound Festival New York (2014), Ambient Festiwal w Gorlicach (2014), Insomnia Festival w Tromsø (2014), Unsound Festival w Krakowie (2014 – specjalny koncert z Richardem Pinhasem, legendą francuskiej muzyki elektronicznej i gitarowej). Marcowa trasa koncertowa duetu Kapital połączona jest z premierą ich drugiego albumu pt. „Chaos to Chaos”, wydanego nakładem krakowskiej oficyny Instant Classic.

Zobacz także:

Kapital, Stara rzeka i X-Navi:ET w DOMu (foto)

Skinny Girls w Owocach i Warzywach (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
WJM_20111022-3076mw
Widzewska Jesień Muzyczna 2011 – finał w Dekompresji (foto)
DSC_0031
Mama Rockberry w Lizard King (foto)
martynakosinska_sesja3s
14-letnia łodzianka nagrywa płytę

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*