kamp_19_maleW piątek, 15 listopada w łódzkim Klubie Wytwórnia odbyła się impreza z udziałem grup Kamp! oraz Rebeka. Rebeka zaprezentowała na żywo materiał z debiutanckiego, doskonale przyjętego albumu „Hellada“. Płyta już w połowie roku stała się faworytem do miana jednego z najważniejszych albumów 2013 roku.

Debiutancki album Kamp! był jednym z najbardziej oczekiwanych polskich krążków ostatnich lat. „Wydawnictwo zawiera 11 electro-popowych piosenek, zarówno przebojowych jak i utrzymanych w marzycielskim, onirycznym klimacie” – opisywała płytę dziennikarka „Gazety Wyborczej”. „Wszystkie przywołują skojarzenia z letnią beztroską – w sam raz na mroźną zimę”. Początkowy nakład krążka już po dwóch tygodniach trzeba było powiększyć o kilka tysiące egzemplarzy.

joomplu:63817

Grupa Kamp! słynie z niezwykle energetycznych koncertów; często radykalnie zmienia brzmienie wyjściowych kompozycji. Do dziś zagrała ponad dwieście koncertów w Polsce i kilkanaście za granicą, m.in. w USA (SXSW i Culture Collide), Anglii (The Great Escape i Liverpool Sound City), Niemczech (C/O POP) Serbii (EXIT festival) czy Austrii (Vienna Weves). Te największe klubowe miały miejsce wiosną 2013 roku – w łódzkiej Wytwórni i warszawskim Palladium. Na każdym zespół oklaskiwało ponad półtora tysiąca fanów.

/fot. Adam Gieras

Zobacz także:

Mixer Regionalny: Kamp! (foto+wideo)

Kamp! w Wytwórni (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Wojtek Mazolewski Quintet w Atlas Arenie (foto)
Alone-4400
Alone w Wytwórni (foto)
08032013_551
David Thomas w Akademii Muzycznej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*