sipr200511-7895Drugi dzień juwenaliowych koncertów upłynął w rockowo-popowych brzmieniach. Na scenie zaprezentowali się: Patrycja Markowska, Coma, Kasia Kowalska i IRA.

Jako pierwsza wystąpiła Patrycja Markowska, która koncert rozpoczęła na zasłoniętej scenie. Dopiero w połowie pierwszej piosenki Hello, hello, zasłona została zrzucona. Artystka miała świetny kontakt z publiką, która szybko dała ponieść się muzyce. Nie zabrakło największych przebojów, takich jak: Drogi Kolego, Jeszcze raz, Deszcz, Gdy zgasną światła. Pojawił się nawet cover Beatles’ów: Twist and shout.

Zapowiedź kolejnego zespołu spowodowała, że studenci szczelnie zapełnili plac. Mowa oczywiście o Comie. Tu również nie obyło się bez hitów, pojawiły się: Zero Osiem Wojna, Czas globalnej niepogody, Pierwsze wyjście z mroku czy System. Zespół skutecznie rozruszał tłumy, które chętnie wtórowały wokaliście niemal w każdej piosence.

Kasia Kowalska zaprezentowała utwory Grzegorza Ciechowskiego i Republiki. Usłyszeliśmy takie szlagiery jak: Telefony, SOS, Republika w zupełnie nowych aranżacjach. Czy fajniejszych, ciekawszych, lepszych pozostawiam już indywidualnej ocenie. Studenci bujali się, momentami skakali, ale generalnie szału nie było.

Na koniec nadszedł czas na radomską grupę IRA. Myślałam, że czasy świetności zespołu już minęły. Jednak z przyjemnością przyznaję, że się myliłam. Panowie udowodnili, że są w znakomitej formie. Bez najmniejszego problemu poderwali tłum, (który był jeszcze większy niż na Comie), do zabawy. Utwory Mój Bóg, Ikar, Jestem obcy, Ona jest ze snu, Nadzieja wywołały prawdziwą euforię. Gitarzysta, Piotr Konca, wykonał cover Czesława Niemena Płonie stodoła. Kawałek Nie daj mi odejść wykonano z udziałem akustyka zespołu, producenta płytowego, wszechstronnie uzdolnionego muzycznie Marcina Trojanowicza. Była moc, energia, wiele się działo. Nic więc dziwnego, że muzycy zostali wywołani na bis. Zagrali: Mój dom, Wiara, Bierz mnie. Z ogromnym aplauzem opuścili scenę. Zdecydowanie najlepszy koncert tego wieczoru.

Zgodnie ze zgłaszanymi przez studentów sugestiami i opiniami, organizatorzy juwenaliów zaserwowali w tym roku bardzo zróżnicowany pod względem gatunkowym line-up, co okazało się być bardzo dobrym rozwiązaniem.


/fot. Przemek Sikora www.muzyczneobrazki.pl

Zobacz także:

Juwenalia UŁ 2011 – pierwszy dzień koncertów (foto+wideo)

Juwenalia 2011 – wielki pochód studentów (foto+wideo)

Juwenalia PŁ – koncerty dzień 2 (foto+wideo)

Juwenalia PŁ – koncerty dzień 1 (foto+wideo)

Juwenalia UŁ – koncerty dzień 2 (foto+wideo)

Juwenalia UŁ – koncerty dzień 1 (foto+wideo)

Święto Łodzi 2011 – koncerty T.Love, Natalia Kukulska (foto+wideo)

Urodziny Manufaktury 2011 – koncerty Psychocukier, Kasia Kowalska, Afromental (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Tylko_Ciebie_Mam
Już Nie Żyjesz walczy o CyberYacha
1211_136
Spanish Dracula w Klubie Wytwórnia (foto)
Alles
Alles zadebiutował!
1 Komentarz
  • Magda
    22 maja 2011 at 21:53

    IRA rzeczywiście wypadła najlepiej, jeśli chodzi o sobotnie koncerty 🙄
    Natomiast jeśli chodzi o najlepiej ubranego muzyka, to zdecydowanie wygrał Rogucki, /chociaż tak czy inaczej gościa nie lubię/ 8)
    Miano najgorzej ubranego artysty wędruje zaś do… Kasi Kowalskiej, legginsy, trampki i nie wiadomo co jeszcze 😡

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*