maleoO godz. 19:20 rozpoczęła się “muzyczna” część tegorocznych Juwenaliów Uniwersytetu Łódzkiego. Piątek po raz pierwszy zorganizowano pod hasłem reggae.

 
Pierwsi na scenie zaprezentowali się muzycy Maleo Reggae Rockers. Muzycy dość długo stroili się i chyba pod wpływem stresu,  zniecierpliwionych fanów nie zauważyli Tomasza Karolaka, który miał ich zapowiedzieć. Maleo przedstawili się sami i zaprezentowali klasyczne reggae w polskim wydaniu.

 

Po 21 na scenie pojawił się Jamal. Miodu wraz z zespołem zaprezentował mocną, energetyzującą dawkę niezwykle skocznej muzyki. Oczywiście nie zabrakło hitów, takich jak “Policema” czy “Słowo”.

Po przerwie związaną z rozdaniem nagród rozpoczął się kolejny koncert. Tym razem wystąpił celebrycki Afromental, czyli Łozo i spółka. Artyści połączyli miękkie popowe piosenki z rytmami reggae i chociaż różnie można na to patrzeć, to po łódzkiej publiczności można powiedzieć, że to kupiła. Oczywiście na wokalu błyszczał Tomson, a Łozo był głównie “do oglądania” przez płeć piękniejszą.

Na zakończenie piątkowych koncertów studenci mogli wysłuchać Mariki. Występ nieco się opóźnił ze względu na problemy techniczne, potem jednak artystka mogła bez problemu zaprezentować się łódzkiej publiczności. I chociaż “starsi” słuchacze raczej zastanawiali się, kim jest owa blondynka na scenie próbując rozpoznać jakikolwiek z jej utworów, to młodsza widownia wraz z artystką śpiewała jej utwory.

Trudno powiedzieć, czy atmosfera na Juwenaliach była gorąca, a wszystkim słuchaczom podobało się to, co zaprezentowały zespóły. Na pytanie Tomka Karolaka – “jak się bawicie?” odpowiedziano przewrotnie “źle”. Trzeba powiedzieć, iż było różnie. Z drugiej strony to sami studencki dobierali zestaw zespołów i to oni chcieli, aby wystąpili takie gwiazdy jak Afromental czy Marika, a nie tradycyjnie Kult i Coma.

 
MALEO REGGAE ROCKERSMALEO REGGAE ROCKERS MALEO REGGAE ROCKERSMALEO REGGAE ROCKERS MALEO REGGAE ROCKERS
MALEO REGGAE ROCKERS MALEO REGGAE ROCKERS MALEO REGGAE ROCKERSMALEO REGGAE ROCKERS
MALEO REGGAE ROCKERS MALEO REGGAE ROCKERS Jamal
Jamal Jamal JamalJamal
Jamal Jamal Jamal
Afromental Afromental Afromental
Afromental Afromental AfromentalMarika
Marika Marika Marika
Marika MarikaMarika Marika
Marika Marika MarikaMarika
Marika Marika

/foto. Marcin Bałczewski + Magdalena Stefańska

Zobacz także:

Reggae for Trinity (foto+wideo)

Juwenalia UŁ – Reb Bull Tourbus (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
22032013_048
Jaras Ramunas w Domu Literatury (foto)
030
Young Stadium Club w Scenografii (foto)
IMG_8842
Kuba Badach w Wytwórni (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*