lipaliNiestety Juwenalia powoli dobiegają końca. Ostatniego dnia koncertów na Politechnice Łódzkiej dominował ostry rock i… disco w wykonaniu Danzela.

 
Rozpoczęło się nietypowo – od występu Akademickiej Orkiestry Politechniki Łódzkiej. Przez pół godziny zespół prezentował kilka znanych i lubianych standardów muzycznych m. in. z filmu Różowa Pantera i Mission: Impossible.

 

Po orkiestrze czas na zwycięzce tegorocznego konkursu na piosenkę juwenaliową. Łódzka Antilia zaprezentowała mocną dawkę rocka, z początku nieco sennego, z czasem w coraz bardziej skocznym wykonaniu.

 

Po Antilii czas na Carrion. Już jakiś czas temu zespół ten okrzyknięto polską nadzieją rocka. Carrion zdobywa wiele nagród i zjednuje sobie fanów, którzy po czasach zespołu IRA, Kultu i im podobnym czekają na coś świeżego. Trochę szkoda, że przez większość koncertu niewielu fanów stało przed sceną – widocznie czekali na największe gwiazdy.

Pierwszą z nich było Lipali, czyli projekt Tomka Lipnickiego, który powstał po rozpadzie Illusion. Ostrze, ciężkie brzmienie, charakterystyczny wokal “Lipy” rozgrzało wreszcie publikę, która obudziła się i zaczęła bawić się coraz lepiej.

Drugą, dość niespodziewaną w tej konfiguracji, gwiazdą był Danzel znany głównie z Radia ESKA i teledysków puszczanych na VIVIE. Chociaż przed samym występem powstało wiele ciętych dowcipów na temat muzyka (typu – “zaraz ze sceny zniosą cały sprzęt, aby Danzel mógł gdzie tańczyć”, lub też “co powie Lipa wiedząc, że był supportem Danzela?”), to jednak występ można uznać za udany. Może to już wina godziny, może kilku coverów (m. in. Black Eyed Peas) w wykonaniu Danzela, którzy przekonał do siebie łódzką publiczność.

Na zakończenie, kto jeszcze był żyw mógł wysłuchać Mad Boya & Wikusa oraz bandu Letni Chamski Podryw. W ten sposób “koncertowe” Juwenalia dobiegły w tym roku końca.
 
Akademicka Orkiestra Politechniki ŁódzkiejAkademicka Orkiestra Politechniki Łódzkiej Akademicka Orkiestra Politechniki Łódzkiej Akademicka Orkiestra Politechniki Łódzkiej
Akademicka Orkiestra Politechniki ŁódzkiejAkademicka Orkiestra Politechniki Łódzkiej Antilia Antilia
Antilia AntiliaAntilia Antilia
AntiliaCarrion CarrionCarrion Carrion
CarrionCarrion Carrion Carrion
CarrionCarrion Carrion Carrion
LipaliLipali LipaliLipali Lipali
LipaliLipali Lipali Lipali
Lipali Lipali Lipali
Lipali Lipali DanzelDanzel
DanzelDanzel Danzel Danzel
DanzelDanzel DanzelDanzel

Zobacz także:

Juwenalia PŁ – koncerty dzień 1 (foto+wideo)

Juwenalia UŁ – koncerty dzień 2 (foto+wideo)

Juwenalia UŁ – koncerty dzień 1 (foto+wideo)

Juwenalia 2010 Łódź – informacje, relacje – foto i wideo – zobacz

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_8842
Kuba Badach w Wytwórni (foto)
IMG_2988
L.Stadt w Teatrze Nowym (foto)
IMG_3626
Sweet & Hot Jazzband w Żarty Żartami (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*