IMG_4878W sobotę, 27 czerwca w Atlas Arenie wystąpiła legendarna formacja Judast Priest. Jako support pojawiła się nie mniej kultowa grupa – Finger Death Punch.

W trakcie łódzkiego występu fani mogli usłyszeć m.in. Dragonaut, Metal Gods, Devil’s Child, Victim of Changes, Hall of Valhalla, Turbo Lover, Redeemer od Souls, Beyond the Realms of Death, Jawbreaker, Breaking the law, Hell bent for leater oraz na bisy m.in. Electric Eye oraz Painkiller.

Judas Priest powstał w 1969 roku w Birmingham w Wilekiej Brytanii. Zespół tworzyli Al Atkins – śpiew, Ernie Chataway – gitara, Bruno Stapenhill – gitara basowa i John Pattridge – perkusja. Jednakże najbardziej znany skład to Rob Halford – wokal, Glenn Tipton – gitara, K.K Downing – gitara i Ian Hill – bas.

joomplu:93320

Po wczesnych latach dojrzewania muzycznego i albumach ‘Rock Rolla’ i ‘Sad Wings of Destiny’ Judas Priest zaskoczyli  wydając kolejne coraz lepsze albumy oraz prawdziwe heavy metalowe klasyki ‘Sinner’, ‘Diamonds and Rust’, ‘Hell Bent for Leather’, and ‘The Green Manalishi (With the Two Pronged Crown)’. Jeśli chodzi o czysty metal stworzył takie klasyczne albumy jak w 1980 roku “British Steel”, w 1981 “Point of Entry”, w 1982 “Screaming For Vengeance”, a w 1984  ‘Defenders of the Faith’.

joomplu:93319

W pozostałej części lat 80 Judas Priest tworzył już bardziej melodyjny hard rock tak jak na wydanym w 1986  “Turbo” i 1988 w “Ram It Down” – wszystko to przed wydaniem prawdopodobnie najcięższego albumu w całej ich karierze w 1990 roku “Painkiller” (przy którym perkusista Scott Travis dołączył do składu). W 2008 roku ukazał się podwójny album “Nostradamus”. W 2009 roku Judas Priest rozpoczął obchody 30 rocznicy wydania “British Steel” i ruszył w trasę, by następnie wydać rozszerzone podwójne “British Steel” a w 2010 DVD z ich koncertu.

joomplu:93322

W roku 2011, Downing ogłosił, że opuszcza zespół – z wciąż palącym pragnieniem kontynuowania pracy pod banderą Judas Priest, zespół postanowił kontynuować swą twórczość wraz z nowym gitarzystą Richiem Faulknerem. Posunięcie to okazało się genialne. Zespół w nowym składzie dał niezapomniany występ w  ‘American Idol’, który również był debiutanckim występem Faulknera. W 2014 roku  klasyczny ‘Redeemer of Souls” zadebiutował na liście Billboard 200 na # 6.

Zobacz także:

Impact Festival 2015 (foto)

Impact Festival 2014 – dzień 2 (foto)

Impact Festival 2014 – dzień 1 (foto)

Avenged Sevenfold w Atlas Arenie (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Przybysz Przybysz w Wytwórni (foto)
Alegorya_-_logo
Alegorya, czyli krótka o pasji rozprawa (felieton)
DSC_5755
Nagrobki w DOMu (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*