023aW środę, 19 lutego w klubie Łodź Kaliska zorganizowano koncert nowozelandzkiej artystki, Jordan Rayne. Jej twórczość jest wyjątkowym połączeniem akustycznych loopów, celtyckiego śpiewu, szukania brzmień i towarzyszących im opowieści.

Rayne okrzyknięto przez Radio New Zealand autorką nowych brzmień. Jej muzyka jest zarówno organiczna jak i syntetyczna. Według The Mix (UK) „muzykę takiego pochodzenia ciężko skategoryzować – na myśl przychodzi PJ Harey, ale styl w stu procentach wytworzyła Jordan. Jej śpiew jest zachwycający.”, a według BBC Channel 4 (UK) najnowszy album artystki to „najważniejsze brzmienie tego roku… po prostu oszałamiające.

Oprócz trzech nominacji do New Zealand Music Award, Jordan użyczyła swego głosu w nagraniach na Cafe Del Mar i scenie pogrzebu Władcy Pierścieni, śpiewała gościnnie z The Strawpeople, w zespole Zane Lowe’a Breaks Co-op, oraz w The Eden House gdzie obecnie jest stałym członkiem składu koncertowego. Występowała już w Wielkiej Brytanii, Polsce, Niemczech i Nowej Zelandii, włącznie z występami w Glastonbury (UK), Wave Gothic Treffen (Niemcy), na The New Zealand International Festival of the Arts (Nowa Zelandia), The Big Day Out (Nowa Zelandia/ Australia), Frankurt Music Messe (Niemcy), Soundedit (Polska).

/fot. Anita Andrzejczak

Zobacz także:

Niechęć w Łodzi Kaliskiej (foto)

Paula i Karol w Łodzi Kaliskiej (foto)

Tarwater w Łodzi Kaliskiej (foto)

Pink Freud w Łodzi Kaliskiej (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
013
Psychocukier w DOMu (foto)
1105212_250
Juwenalia UŁ 2012 – koncerty dzień 1 (foto+wideo)
IMG_0240
GMF 2015: Krystyna Stańko (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*