Jarmark_Wojewdzki_03092011-8445gw

Drugiego dnia Jarmarku Wojewódzkiego na skrzyżowaniu Piotrkowskiej i Piłsudskiego zorganizowano koncerty łódzkich kapel: Wystąpili: Samokhin Band, Zakaz Wyprzedzania, Lemon Dog, L.Stadt i Coma.

Jako pierwsi, o godz. 17, zagrali „Samokhin’y”, czyli zespół Pawła Samokhina. Trudno znaleźć w Łodzi osobę, która chociaż raz nie słyszała utworów z jednej z ich dwóch płyt. Kapela często koncertuje. Wystarczy wspomnieć, iż ostatnio wystąpili na Trawnikach Kultury, w Porcie Łódź, a wkrótce zagrają w Manufakturze z okazji 80-lecia Radia Łódź. Samokhin Band to dużo skocznej, pomieszanej gatunkowo muzyki. Mamy tu i folk, i elementy reggae, rocka, muzyki z terenów Rosji.

Na drugi ogień poszedł Zakaz Wyprzedzania, kapelę grającą kiedyś głownie utwory „w klimatach Yapy”, teraz bardziej flow. Tak jak i w przypadku Samokhin Band Zakaz garściami czerpie z różnych nurtów, głownie tych bardziej skocznych z lekką domieszką pop-rocka.

Jako trzecie wystąpił Lemon Dog, kapela powstała w 2006 roku. I tutaj trzeba powiedzieć, iż to solidna dawka polskiego rocka z domieszką bluesa. Już po pierwszych utworach widać, że zespół wzoruje się m. in. na Dżemie i głownie fanom tego typu grania powinien ich występ spodobać się.

Przedostatnim zespołem, który zaprezentował się w sobotnią noc podczas Jarmarku Wojewódzkiego był „łódzki towar eksportowy”, czyli L.Stadt. Trudno nie nazwać ich inaczej, jak jedna z najlepszych obecnie kapel powstałych w naszym mieście. Brawurowa mieszanka stylów plus wokal Łukasza Lacha i wszystko wiadomo.

Fakt, że jako gwiazda wieczoru wystąpił nie L.Stadt, a Coma związek ma wyłącznie z większa popularnością tego drugiego zespołu. Nie znaczy, że było źle. Wręcz przeciwnie. Piotr Rogucki trzymał się na nogach i był w stanie zaśpiewać przeboje swojej kapeli. Oczywiście nie zabrakło fanatycznych fanów, którzy są przy Comie na dobre i na złe. A to chyba w tej chwili jest najważniejsze./foto Gosia Wojna www.gosiawojna.pl


/foto MB

Zobacz także:

Jarmark Wojewódzki 2011: Grzegorz Turnau i przyjaciele (foto)

Jarmark Wojewódzki 2011 – informacje, program

Jarmark Wojewódzki 2010 – koncerty (foto+wideo)

Piotr Rogucki w Klubie Wytwórnia (foto)

L.Stadt akustycznie w Nowym (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC06444
Święto Łodzi 2012: Największy Dancing w Mieście (foto)
029nag
Na Gorze w DOMu (foto)
Urszula w Scenografii (foto)
2 komentarze
  • 4 września 2011 at 10:52

    Zostałem zainspirowany fotką 6/55 – jest klimat / pozdrawiam autora

  • Jak nic
    4 września 2011 at 06:35

    No i po cholerę zaśmiecacie YT nagraniami tak słabej jakości.

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*