DSC_5666Geyer Music Factory to cykl koncertów letnich, które już od 7 lat odbywają się na teranie białej fabryki im. Geyera przy ul. Piotrkowskiej 282.  Koncerty odbywać się będą w każdy piątek o godzinie 21. Bilety na te wydarzenia można kupić w kasie muzeum w cenie 15 zł.

W miniony piątek tj. 1. lipca na fabrycznym dziedzińcu białej fabryki zobaczyliśmy Waglewskich.  Czyli Wojciecha, Bartosza i Piotra z zespołem. O ich kunszcie wykonawczym można by pisać długo, a i tak nie odzwierciedliłoby to ich faktycznej wielkości. Każdemu polecam po prostu zobaczyć  tą rodzinę w akcji. A jeśli jesteśmy już przy paranteli, warto wspomnieć, że tegoroczny Geyer Music Factory jest owianą taką właśnie tematyką. Co tydzień zobaczyć będzie można inny rodzinny, muzyczny skład.

Wracając do koncertu. Pierwsze minuty występu, a dłonie publiczności już biły gorącymi oklaskami w stronę muzyków. Pierwszy utwór „Dziób Pingwina” to solowy popis najstarszego z Waglewskich – Wojciecha, od którego inicjałów pochodzi nazwa długo działającego już na polskiej scenie zespołu Voo Voo. Kolejny numer i kolejna niespodzianka „Męska Muzyka”, gdzie na gitarze basowej pojawił się Bartosz, znany bardziej jako Fisz. „Pan Fisz” – tak mówił o nim ojciec . Dodatkowo na altówce wystąpiła Anna Pokopczyk, dograła się do utworu „Ojciec” i od tego momentu pozostała na scenie do końca koncertu. Na koncercie nie zabrakło utworu „Syn”, który jest moim ulubionym z płyty „Matka Syn Bóg”, a z chórkiem pani Ani to prawdziwy majstersztyk.

joomplu:111571

Poza genialnym wydarzeniem warto zwrócić uwagę na samo miejsce. Jest to dawna fabryka włókiennicza, w której obecnie mieści się muzeum. Cały kompleks może się poszczycić także restauracją i licznymi pracowniami artystycznymi, do których można było wchodzić podczas wydarzenia.  Urokliwe miejsce Skansenu Łódzkiej Architektury Drewnianej jest siedzibą pracowni rzemieślniczych, ale także miejscem warsztatów, które te pracownie organizują.

Na zakończenie dodam tylko, że spędzenie wieczoru w prawdziwie XIX-wiecznych warunkach architektonicznych pozawala na zapomnienie o codziennym kwadratowym, betonowym świecie widzianym z okien tramwajów czy biur.

Kolejny koncert 8 lipca – na scenie pojawią się Henryk Miśkiewicz, Dorota Miśkiewicz, Michał Miśkiewicz, Marek Napiórkowski  Sławomir Kurkiewicz.

/fot. Rafał jakuszczonek

/fot. Przemek Sikora

Zobacz także:

Geyer Music Factory 2016 – informacje

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_2404
Daria Zawiałow w AOIA (foto)
IMG_6743_kopiuj
Voo Voo w Wytwórni (foto)
michalbajor
Michał Bajor w Teatrze Małym (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*