IMG_1918W czwartek, 13 listopada w Stereo Krogs  zorganizowano koncert Gerry Jablonski Band.To ścisła czołówka sceny bluesowej w Wielkiej Brytanii.

Prowadzona przez niesamowitego gitarzystę Gerrego Jablonskiego formacja zdołała już pokazać swoją klasę podczas czterech poprzednich tras koncertowych w Polsce. Łącząc to co najlepsze w blues rocku z własną niepowtarzalną energią tworzą prawdziwie energetyzującą muzykę, która na koncertach pozwala im bez trudu porywać publiczność.

Osobę lidera można uznać ze jeden z filarów tej sceny już od 30 lat. Jest to instrumentalista o wspaniałej technice, który porywają fantazją podczas kreowaniu swoich gitarowych fraz. Wspomagany jest przez równie utalentowany zespół. Jednym z najnowszych nabytków grupy jest Pete Narojczyk – polak, który zajął 3, miejsce plebiscytu na najlepszego harmonijkarza Wielkiej Brytanii (wg. Magazynu Blues n Britain). Grigor Leslie, z kolei, to wybitny basista, którego umiejętności przyniosły mu tytuł „profesora” tego instrumentu. Młody, pełen energii perkusista Lewis Fraser zajął w zespole miejsce zmarłego niedawno, po długiej walce z chorobą, Dave’a Innesa (współpracował m. n. Z Fishem z Marillion).

joomplu:82489

Skład zespołu: Gerry Jablonski – gitara, wokal, Pete Narojczyk – harmonijka ustna, Grigor Leslie – gitara basowa i Lewis Fraser – perkusja.

Zobacz także:

Indios Bravos w Stereo Krogs (foto)

Fruhstruck w Stereo Krogs (foto)

Shoot That Monkey w Stereo Krogs (foto)

Damian Ukeje w Stereo Krogs (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kult_29_male
Kult w Dekompresji (foto)
DSC_8363
Jeru The Damaja w New Yorku (foto)
GMF 2019: Iza Połońska (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*