puls2_321Klimatyczna, kameralna sala + jeden z najbardziej obiecujących zespołów na łódzkiej scenie = najlepszy sposób na udany początek tygodnia. W poniedziałek zespół Fonovel zagrał koncert w Śródmiejskim Forum Kultury, na zakończenie drugiego dnia V Festiwalu Puls Literatury.

Mają na koncie dopiero jedną, wydaną w marcu tego roku płytę. W rodzinnej Łodzi występują dość często. Czy są więc w stanie czymś jeszcze zaskoczyć publiczność? Odpowiedź jest prosta: Tak. Podczas występu w ŚFK utwory z debiutu Good Vibe stanowiły jedynie część koncertowego setu. Drugą część wypełniły świeżynki, których niezwykle płodnym twórczo zdolniachom z Fonovelu nie brakuje.

Na pierwszy rzut oka Fonovele są niepozorni i niegroźni, ale tylko do czasu. Od razu jak weszli na scenę, temperatura w klubie się podniosła, a nośne wariacje muzyczne, jakie tworzyło to trio uparcie powodowały, że w głowie kołatała tylko jedna myśl: Jak to możliwe, że jest ich tylko trzech, skoro grają tak, jakby było ich co najmniej sześciu?!

Koncertowe oblicze tej trójki jest jak narkotyk – mocno uzależnia. Piosenki z Good Vibe w poniedziałkowy wieczór brzmiały zupełnie inaczej niż na płycie i nie jest to zarzut. Otrzymały bardziej surowe brzmienie i średnio dwukrotnie szybsze tempo, zaś partie instrumentalne zostały w ciekawy sposób zaimprowizowane. Tym sposobem Shine, Passion, czy Silence prawdopodobnie nigdy nam się nie znudzą, bo za każdym razem usyszymy je w nieco odmienionej wersji.

Zespół zagrał sporo nowości, skutecznie rozbudzając apetyty fanów na nową płytę. Jedną z premierowych propozycji była piosenka Miliony, która wpada w ucho od pierwszego usłyszenia i zadomawia sie tam na dobre. Murowany hit! Czekamy więc z niecierpliwością na album nr 2 i kolejne, dające niesamowicie dużo radochy fanom koncerty.

/fot. Marcin Bałczewski

Zobacz także:

V Festiwal Puls Literatury (foto+wideo)

Fonovel na Traugutta (foto+wideo)

W ogniu pytań: Dominik Figiel (Fonovel)

W ogniu pytań: Radek Bolewski (Fonovel)

W ogniu pytań: Paweł Cieślak (Fonovel)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
3LNM_-_A
Trzecia Łódzka Noc Muzyki – wybierz najlepszą kapelę
black_sabbath_20140612_1486340290
Impact Festival 2014 – dzień 1 (foto)
DSC_0182sj
Sjón w DOMu (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*