fonovelWystęp łódzkiej grupy Fonovel, uświetnił finał IV edycji Poetyckich Gier Ulicznych. Wszystko działo się w czwartkowy wieczór – 9 czerwca, w Dużym Kinie ŁDK. Był to ostatni koncert grupy w Łodzi przed wakacjami.

Fonovel w rodzinnym mieście koncertuje ostatnio nader często. I dobrze, bo muzyka którą gra to szalone trio nie jest w stanie się znudzić, a i sami muzycy dbają o to, aby każdy koncert był wydarzeniem wyjatkowym, a nie kolejnym odhaczeniem na trasie.

Jak stwierdzili członkowie grupy, koncert miał charakter bardzo rodzinny. Setlista została ułożona przez dwie fanki zespołu, zaś co do samej publiki, to wokalista – Radek Bolewski powiedział, że twarze osób z dwóch pierwszych rzędów są mu dobrze znane, a rząd trzeci to… rodzina. Klimat wystepu był więc kameralny i mimo tego, że wstęp na koncert był wolny, nie można powiedzieć, że w Dużym Kinie znalazły sie jakieś przypadkowe osoby.

Fonovel zagrał bardzo dobry koncert, prezentując wszystkie (!) utwory z debiutanckiej płyty Good Vibe i dodatkowo kilka innych smaczków, m.in. piosenkę Fallen, zapowiadajacą drugi album zespołu. To artyści, których spokojnie można zaliczyć do grupy roboczo nazwanej “Ci, którzy nigdy nie zawodzą”. Taki właśnie jest Fonovel. Recenzowanie ich koncertów powoli staje się nudne, bo cóż wiecej dobrego można o nich napisać?

Zawsze perfekcyjnie przygotowani, każdy dźwięk dopieszczają co do milimetra i co bardzo ważne rozmawiają i żartują z publicznością podczas występu. Tyle samo dają z siebie grając dla dziesięciu, czy dla stu osób. Brakuje nam artystów z takim podejściem do fanów. Radek, Paweł, Dominik – oby tak dalej!

Zobacz także:

W ogniu pytań: Radek Bolewski (Fonovel)

W ogniu pytań: Paweł Cieślak (Fonovel, TRYP)

Fonovel i Psychocukier w Jazzdze

Dominik Figiel – “Łódź na powiekach”

Finał IV Poetyckich Gier Ulicznych

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Yanina_-_Mersey_Beat
Yanina – Mersey Beat (recenzja)
004ziol
Ziołek i Kurek w Owocach i Warzywach (foto)
10 lat Festiwalu Soundedit – kolejne Fortepiany Wolności

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*