IMG_1012

W tym roku aż 120 ochotników z całego świata wspólnie z Fundacją Proem angażuje się w remonty łódzkich świetlic środowiskowych. Międzynarodowy Festiwal Wolontariatu Kontakt Łódź 2014 to niezwykła inicjatywa, której celem jest poprawa sytuacji dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Międzynarodowy Festiwal Wolontariatu Kontakt Łódź 2014 to autorski projekt Fundacji Proem, organizacji charytatywnej, która od ponad 24 lat pomaga dzieciom m.in. ze świetlic środowiskowych. Celem imprezy jest szerzenie idei wolontariatu i prezentowanie pozytywnych przykładów współpracy lokalnej społeczności. Jest to możliwe dzięki corocznemu cyklowi praktycznych działań na rzecz miasta i jego mieszkańców. Organizatorzy kładą nacisk na  społeczny aspekt przedsięwzięcia, szczególną pomocą otaczając placówki wsparcia dziennego oraz osoby starsze i niepełnosprawne. W poprzednich edycjach do wspólnego działania przyłączyło się ponad 450 wolontariuszy z siedmiu krajów, między innymi z USA, Irlandii, Ukrainy i Białorusi.

Tegoroczna akcja rozpoczęła się 28 lipca i potrwa 5 dni. Zakres działań został podzielony na pięć stref tematycznych – Help, Sport, Art, Junior i Senior. Akcjom towarzyszą koncerty takich zespołów jak Exodus15, Southbrook, Kameron, Verna Law i Rokstedy. W środę festiwal odwiedził OFF Piotrkowską.

Wielki finał 1 sierpnia w Manufakturze. Od godz. 17 organizatorzy zapraszają na:
– Świetlicowe Miasto – poznaj łódzkie świetlice środowiskowe biorące udział w Projekcie Świetlówka
– Świetlówka Show – pokazy i występy dzieci ze strefy Kontakt Junior
– Odwieczny Puls – spektakl studentów Chrześcijańskiego Studium Teatru Ruchu
– Twarze Wolontariatu – wystawa filowo-fotograficzna
– Koncerty – Exodus15, Southbrook, Kameron, Verna Law, Rokstedy

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Elektryczny_Wgorz
10-lecie Elektrycznego Węgorza w Bagdadzie (foto)
mgr_ninja_zeus
Magister Ninja feat ZEUS – premiera klipu (wideo)
Piotr_Rogucki_006
Piotr Rogucki w Wytwórni (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*