IMG_8715W czwartek, 10 października o godz. 20 w Owocach i Warzywach rozpoczął się koncert Enchanted Hunters organizowany w ramach akcji Alterpol.

Enchanted Hunters to trójmiejski zespół założony przez Małgorzatę Penkallę, w którego skład wchodzą również Magdalena Gajdzica i Patryk Zieliniewicz. W ich dokonaniach można dosłuchać się elementów dream-popu, dream-folku, americany. Na pierwszy rzut oka dominuje w nich kobiecy pierwiastek: dziewczęcy głos liderki, delikatne tony fletu i dzwonków, rozmarzone jazzujące akordy. Nostalgiczną atmosferę utworów przełamują jednak akcenty psychodeliczne, czy nawiązania do amerykańskiego indie rocka z lat ’90.

Debiutancka płyta zespołu – „Peoria” ukazała się w maju 2012 roku nakładem Anteny Krzyku, zbierając świetne recenzje. Obecnie zespół pracuje nad muzyką do filmu “Małe Stłuczki” w reżyserii Oli Gowin i Ireneusza Grzyba.

joomplu:61915

Enchanted Hunters to jeden z najbardziej obiecujących młodych polskich zespołów niezależnych. Świadczą o tym zachwyty krytyków i występy na wielu prestiżowych festiwalach m.in. Open’er Festival, OFF Festival, Soundrive, Green ZOO Festival, Westerpop (Delft, Holandia), Artpole
 Unizh, Ukraina), The Great Escape Festival (Brighton, UK).

Kolejna odsłona Alterpol 7 listopada. Wtedy to w OiW wystąpi EGGA.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_0320
Freedom Jazz Festiwal – dzień 1 (foto)
IMGP4633-Edit
Juwenalia UŁ 2017 (foto)
Dakh Daughters w Teatrze Nowym (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*