_MG_9800W środę, 27 kwietnia w Klubie Wytwórnia zorganizowano koncert zespołu Domowe Melodie.W skład zespołu wchodzą Justyna „Jucho” Chowaniak (kompozycja, wokal, teksty, pianino), Staszek Czyżewski (kontrabas, akordeon) i Kuba Dykiert (gitara, perkusja).

Muzycy przemienili mieszkanie w studio nagraniowe i w czerwcu 2012 roku, bez wsparcia wytwórni oraz jakichkolwiek promotorów, wydali debiutancki album. Koncerty Domowych Melodii wyprzedają się w mgnieniu oka; w przeciągu ostatnich dwóch lat zespół zagrał ich ponad 150, a jego głos dotarł do Kasi Nosowskiej, która zauroczona twórczością Domowych, zaprosiła je do udziału w Męskim Graniu.

W grudniu 2014 roku – po ponad półrocznej przerwie i ku zaskoczeniu wszystkich – zespół wydał drugą, tym razem podwójną płytę, na której znajdują się 22 nowe piosenki. W lutym 2015 Domowe Melodie oficjalnie rozpoczęły długo wyczekiwaną trasę koncertową po Polsce. Latem zespół pojawił się na scenach kolejnych festiwali,  jak SLOT Art w Lubiążu i Woodstock w Kostrzynie.

/fot. Natalia Zdziebczyńska

/fot. Rafał Jakuszczonek

Zobacz także:

Domowe Melodie w Wytwórni (foto)

Domowe Melodie w Łodzi Kaliskiej (foto)

Domowe Melodie w Scenografii (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_9289
W świetle okien (foto)
IMG_7754
Big Band Jazzowia w Domu Literatury (foto)
F.E.T.A. 2019 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*