24032013_203W niedzielny wieczór, 24 marca, warto było się wybrać do Klubu DOM. Wystąpił tam nestor gdańskiej sceny muzycznej, Olaf Deriglasoff z zespołem.

Jako support zaprezentowało się trio UR, w którego skład obecnie wchodzą Michał Kwiatkowski (Kazik na Żywo), Paweł Nazimek (T.Love) oraz Grzegorz Chudek (Babylon Raus). Podczas prawie godzinnego setu zagrali m.in. Diabeł za baranka czy Butelka vs pętelka. Niezbyt liczna w niedzielę publiczność czekała jednak nie na supergrupę, a Olafa Deriglasoffa i jego band.

Przed godz. 23 na scenie pojawili się wreszcie głowni bohaterowie wieczoru. I od razu zaczęło się mocniejsze, postpunkowe granie. Deriglasoff znany z takich grup jak Dzieci Kapitana Klossa, Apteka, Homo Twist, Pudelsi, Kury, Kazik, Yugoton czy KNZ od 2002 roku tworzy autorski projekt znany najpierw jako Os Gatos, obecnie jako po prostu Deriglasoff. Do największych przebojów grupy należą Perełka, Amore, Norwegia czy Dyabeu. W niedzielę nie zabrakło mocnego, ostrego grania połączonego z charakterystycznym wokalem lidera.

joomplu:50659

Warto dodać, ze w tym roku przypada 30-lecie działalności artystycznej Olafa Deriglasoffa, w związku z tym przygotowywane jest specjalne wydawnictwo zawierające ponad dwadzieścia utworów wybranych przez artystę.

Zobacz także:

Łąki Łan i Deriglasoff w Wytwórni (foto)

KDZKPW w DOMu (foto)

Bruno Schulz w DOMu (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kumka_Olik
Kumka Olik zagrała w Stereo Krogs (foto)
Zakopower_20111117-7071
Zakopower w klubie Wytwórnia (foto)
IMG_0958
Reggaeon & Kompanija Reggae Sound w Pasażu Schillera (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*