_MG_0005W sobotę, 9 kwietnia w Williamsburgu (Piotrkowska 6) wystąpił Daniel Spaleniak. 11 marca miał premierę nowy album Daniela – „Back Home” promuje utrzymana w niepokojącym, melancholijnym klimacie kompozycja o tym samym tytule („Back Home”) do której wideoklip stworzyła Łódzka artystka Weronika Izdebska.

„Back Home” zapowiada album mroczny, szorstki, formalnie minimalistyczny, jednocześnie bardzo przejmujący i głęboki.

Daniel tworzy od 16 roku życia i do tej pory wydał dwie epki i jedną płytę długogrającą. Choć mówi skromnie o sobie, że jest muzykiem z Łodzi i po prostu gra piosenki, szybko udało mu się zostać dostrzeżonym i zdobyć spory rozgłos w branżowych serwisach internetowych. Ledwie parę dni po premierze pierwszego singla „My name is wind“ – serwis Brand New Anthem wywróżył Danielowi pewne miejsce w zestawieniach najlepszych płyt 2014 roku.

Jego muzyka to trzymające w napięciu, nastrojowe i niepokojące kompozycje z pogranicza alternatywnego folku, bluesa i americany, które idąc w parze z głębokim, niskim i szorstkim wokalem Daniela, na długo zostają w pamięci. Debiutancka płyta Daniela „Dreamers” , już po kliku dniach od premiery zebrał bardzo pozytywne recenzje w najważniejszych internetowych serwisach muzycznych.

/fot. Natalia Zdziebczyńska

Zobacz także:

Daniel Spaleniak w Scenografii (foto)

Hailo i Daniel Spaleniak w La Pies (foto)

Daniel Spaleniak: Nie wierzyłem, że mogę śpiewać (wywiad)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
The_Voice_of_Poland_-_Marta_Gauszewska_2
Półfinał 8. edycji The Voice of Poland (foto)
bigcyc
Big Cyc zagrał w Balbinie (foto)
dr_misio_20171126_1949397643
Dr Misio w Wytwórni (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*