figofagot_187Iron Horse postanowił przywitać lato z pompą i wielkim jajem. 6 lipca w tym motocyklowym pubie wystąpili piewcy komicznego disco-polo, Bracia Figo Fagot.

Wszystko zaczęło się w 2010 roku programem w Rebel.tv pt. Kaliber 200 volt. Tam pseudodiscopolowa kapela prezentowała tandetne utwory, które podobają się każdemu. Z czasem muzycy wyszli “do publiczności” i na początku stycznia 2011 roku zaczęli grać koncerty na żywo. Tak oto Bracia Figo (Piotr Połać) oraz Fagot (Bartosz Walaszek) rozpoczęli prawdziwie szaleńcza karierę.

Podczas piątkowego koncertu Iron Horse pękał w szwach. Co ciekawe wśród fanów grupy pojawili się zarówno prześmiewcy (przebrani za wiejskich Rumcajsów), ale również prawdziwi “wielbiciele Adidasa i Nike”. Ten kontrast wynikał zapewne z braku znajomości kontekstu – prześmiewczej zabawy pełnej aluzji nawiązujących do naszych polskich przywar. Bez tego Figo Fagot to po prostu czyste disco polo pełne rymów częstochowskich, prostych tekstów i banalnych dźwięków. Jednak zabawa na pewno była przednia.

Jako support zaprezentował się Purple Snake. To grupa młodych chłopaków czerpiących inspirację z rocka lat 70-80. Także od strony image – nie brak u nich wybujałych fryzur czy lycry na nogach. Plus piszczący wokal i latające wszędzie gitary. Szkoda tylko, że część publiczności zamiast w spokoju wysłuchać lub szaleńczym tańcu bawić się, w trakcie ich niedługiego występu wciąż krzyczało, aby na scenie pojawili się Braci FF.

Zobacz także:

Musicmania – Purple Snake i inni (foto+wideo)

Boys i Classic pod M1 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Varius_Manx
Washing Machine, Kabaret Czesuaf i Varius Manx na Pikniku Funduszy Europejskich w Manufakturze (foto)
13sierpnia_206
Rambo Jet w Pubie Lumumbowo (foto)
DSC_0142
New York Festiwal: Carpet Mushrooms, M3, Andzej Kowalsky Band (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*