figofagot_187Iron Horse postanowił przywitać lato z pompą i wielkim jajem. 6 lipca w tym motocyklowym pubie wystąpili piewcy komicznego disco-polo, Bracia Figo Fagot.

Wszystko zaczęło się w 2010 roku programem w Rebel.tv pt. Kaliber 200 volt. Tam pseudodiscopolowa kapela prezentowała tandetne utwory, które podobają się każdemu. Z czasem muzycy wyszli “do publiczności” i na początku stycznia 2011 roku zaczęli grać koncerty na żywo. Tak oto Bracia Figo (Piotr Połać) oraz Fagot (Bartosz Walaszek) rozpoczęli prawdziwie szaleńcza karierę.

Podczas piątkowego koncertu Iron Horse pękał w szwach. Co ciekawe wśród fanów grupy pojawili się zarówno prześmiewcy (przebrani za wiejskich Rumcajsów), ale również prawdziwi “wielbiciele Adidasa i Nike”. Ten kontrast wynikał zapewne z braku znajomości kontekstu – prześmiewczej zabawy pełnej aluzji nawiązujących do naszych polskich przywar. Bez tego Figo Fagot to po prostu czyste disco polo pełne rymów częstochowskich, prostych tekstów i banalnych dźwięków. Jednak zabawa na pewno była przednia.

Jako support zaprezentował się Purple Snake. To grupa młodych chłopaków czerpiących inspirację z rocka lat 70-80. Także od strony image – nie brak u nich wybujałych fryzur czy lycry na nogach. Plus piszczący wokal i latające wszędzie gitary. Szkoda tylko, że część publiczności zamiast w spokoju wysłuchać lub szaleńczym tańcu bawić się, w trakcie ich niedługiego występu wciąż krzyczało, aby na scenie pojawili się Braci FF.

Zobacz także:

Musicmania – Purple Snake i inni (foto+wideo)

Boys i Classic pod M1 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
sipr_28032010_richardbona_6182
Richard Bona w Wytwórni (foto)
08032013_551
David Thomas w Akademii Muzycznej (foto)
Women’s Voices w Wytwórni (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*