IMG_7017W czwartek, 28 stycznia, w Stereo Krogs zorganizowano koncert litewskiego zespołu Berserker. Jako support pojawiła się łódzka formacja Gemini Abyss.

Berserker pochodzi z Wilna. Grupa powstała w 2009 roku. Nazwa zespołu nawiązuje do ery wikingów, Berserk (berserker) – bezstraszny wojownik z dawnych skandynawskich opowieści. Piosenki zespołu także nawiązują do starć wewnętrznych oraz zewnętrznych. Wewnętrzne to emocje, mieszane uczucia. Zewnętrzne to socjalna niesprawiedliwość, industrializacja, niszczenie dzikiej przyrody. W 2015 ukazał się debiutowy album „Dark Worlds Collide“ w wersji cyfrowej razem z teledyskiem do piosenki tytułowej.

joomplu:104288

Gemini Abyss rozpoczął działalność w 2011 roku. Obraca się w stylistyce klimatycznego metalu, gdzie mrok, ciężar i szybkość przeplatają się z motywami bardziej melodyjnymi, a kobiece partie wokalne miejscami uzupełnia growling. Pierwsze miesiące działalności upłynęły na przygotowaniu nowego materiału, którego część została w drugiej połowie 2011 roku zarejestrowana w studio. Efektem tych nagrań jest płyta demo „ I Would Die Just For A Feel…”. W lutym 2013 r. ukazała się pierwsza długogrająca płyta zespołu “Claim Of The Planet”, zawierająca dziesięć kompozycji, którą w Europie Zachodniej wydała angielska wytwórnia Ravenheart Music. W 2014 roku zespół związał się kontraktem promocyjnym i wydawniczym z Pronet Records, na początku 2015 roku ukazała się nowa, druga w dorobku płyta pt. “Regenerate”.

/fot. Bartek Kaszuba

Zobacz także:

Artrosis w Łódzkim Domu Kultury (foto)

Noise Clinic i Electric Chair w Scenografii (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_9412
F.E.T.A. 2011 w Luce (foto)
farbenzgierz
Farben Lehre w Agrafce (foto)
IMG_0518
Marek Dyjak w Wytwórni (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*