APF11W niedzielę, 10 grudnia, ponownie po 2 latach wystąpił w Łodzi  coverband – Another Pink Floyd. Tym razem jednak nie w klubie Scenografia, a w łódzkiej Filharmonii.

Zespół  powstał w 2008 roku w podkrakowskiej Skawinie. Prawie dziesięcioletnia obecność na polskiej scenie koncertowej pozwoliła zbudować zespołowi grono fanów, którzy jako wymagająca publiczność zaakceptowali tę formę przekazu twórczości Floydów i do ostatniego miejsca wypełniają sale koncertowe. ANOTHER spośród innych zespołów tego typu wyróżnia niesamowita radość z grania materiału, który pokrywa się z osobistymi fascynacjami członków grupy.

Ze sceny emanuje pozytywna energia. Bezpośredni kontakt i integracja z publicznością tworzy zgoła odmienną atmosferę niż ta, do jakiej przyzwyczaiły nas zagraniczne zespoły coverowe odwiedzające nasz kraj. Grupa  idealnie balansuje pomiędzy oryginalnymi partiami, a własną interpretacją. Zarówno fani oczekujący wykonań możliwie najbliższych oryginałowi, jak i liczący na nieco inne interpretacje, nie znajdują powodów do narzekań. Na występ Another Pink Floyd  składają się największe floydowskie utwory z płyt „Dark Side of the Moon”, „The Wall” czy „Wish YouWere Here” i wiele innych aż po te z ostatniej studyjnej płyty –  „Division Bell”.

APF12

Obecny skład grupy to: Marcin Kruczek – gitary,  Grzegorz Koniarz – gitary, Piotr Myjak – gitary, wokal, Grzegorz Bauer – perkusja, Paweł Pyzik – bas, Andrzej Łakomy – inst klawiszowe, Norman Power – wokal  oraz w chórkach: Aneta Łakomy, Katarzyna Kubiczek, Maja Winkler. O techniczną stronę koncertów  dbają Łukasz Kamiński – dźwięk, Piotr „Szacun” Krogulec – dźwięk, Łukasz „Enigmus” – Wojtas – światło.

Zespół od swego pierwszego koncertu w Łodzi, przed pięcioma laty, znacznie się rozwinął tak muzycznie jak i wizualnie, coraz bardziej zbliżając się tym samym do pierwowzoru. Przestrzeń sceniczna filharmonii pozwoliła grupie na „rozwinięcie skrzydeł” i wykorzystanie ekranu kolistego oraz bogatego oświetlenia scenicznego. Koncert zakończyły 2 utwory wykonane na BIS: „Time” z Dark Side of The Moon oraz „ComfortablyNumb” z albumu The Wall.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
glowne_samba_geyer
Geyer Music Factory – Tradicuba (foto)
21022013_142
Neony i Kumka Olik w DOMu (foto+wideo)
another_pink_floyd_20140330_1544075550
Another Pink Floyd w Scenografii (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*