DSCF4282

W piątek – 26 lutego w klubie Krańcoofka mieszczącym się przy ul. Piotrkowskiej 29 w Łodzi odbyły się koncerty zespołów Andrzej Kowalsky Band i Sugestia.   

Impreza ruszyła o 21:00. Jako pierwszy wystąpił Andrzej Kowalsky Band, w skład którego wchodzą: Łysy (wokal), Dawid ‘Stivi’ Misztela (gitara), Iwo Seweryn K. (gitara), Dawid ‘Andrzej D’ Nowak (perkusja), Miłosz ‘Milo’ (bas). Zespół z powodzeniem łączy klimaty bluesa, rocka i rapu. Początek Ich występu nie przypominał tak zwanego „wjazdu z buta”, ale właśnie o to chłopakom chodziło. Idealnie dawkowali napięcie. Z każdym kolejnym utworem robiło się bardziej energicznie i spontanicznie. Frontman kapeli – Łysy, nie ograniczał się jedynie do sceny. Jego wojaż po lokalu był strzałem w dziesiątkę. Wszyscy zgromadzeni żywiołowo zareagowali na jego zachowanie. Jedyne, czego zabrakło, to rampy z deskorolkowcami w tle.

Jako drudzy na scenie pojawili się reprezentanci Sugestii: Patryk Lisowski (wokal), Paweł Ciszewski (gitara), Krystian Maćczak (bas) i Bartek ‘Pluszak’ Rośczak (bębny). Sugestia uosabia to, co w muzyce gitarowej najlepsze. Jest energetycznie, melancholijnie, ale przede wszystkim dziko i zwariowanie. Kiedy usłyszałem ich pod koniec 2014 roku, stwierdziłem, że lubują się w klimatach szeroko pojętego grunge’u, zwanego inaczej Seattle Sound i klasycznego rocka. Po ostatnim występie zmieniłem zdanie. Zespół nie przypomina już barwnej gąsienicy, która czerpie mocną inspirację od innych, ale dorodnego, obiecującego motyla. Warsztat nabrał skrzydeł. Zrobiło się bardziej stylowo, charyzmatycznie i emocjonalnie. Dziś możemy spokojnie stwierdzić, że kapela posiadła to, o co inne zespoły wciąż walczą – świadomość siebie i osobowość.

Sugestia jest najlepszym przykładem na to, jak w ciągu niespełna roku można stać się kapelą bezkompromisową i pewną siebie. Nie potrzeba do tego pomocy establishmentu. Wystarczą jedynie dobre chęci i pasja do grania. Do osiągnięcia komercyjnego sukcesu jeszcze długa droga, ale przecież nikt nie zwojował świata w jeden rok.


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
PICT_066_filtered
Il Divo w Atlas Arena (foto)
IMG_1298
Łódź Disco Fest 2014 (foto+wideo)
foto_0277
Statyści w Lizard King (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*