_DSC244325 października w Teatrze Muzycznym odbył się trzeci koncert drugiej edycji ADI JAZZ FESTIWAL. Na łódzkiej scenie mogliśmy podziwiać zarówno artystów z rodzimego podwórka, jak i tych zza oceanu.

Jako pierwszy zaprezentował się łódzki zespół Bogdana Grada w składzie z Markiem Kubą Kubasiakiem, Radosławem Wróblem, Piotrem Muszyńskim i Piotrem Pietrzakiem. Po nich mieliśmy okazję przenieść się na chwilę na ciepłą Kubę, skąd pochodzi  Luis Nubiola, który pojawił się na scenie z Jose Torresem, Krzysztofem Szmańdą, Marcinem Chenczke i Wojciechem Olszewskim.   W kolejnej części wieczoru swoją obecnością zaszczycili nas panowie ze String Connection – mocna polska jazzowa czołówka występująca na scenie od lat 80-tych w składzie z Januszem Skowronem, Andrzejem Olejniczakiem, Krzesimirem Dębskim i Krzysztofem Przybyłowiczem.

Gwiazdą wieczoru był Randy Becker – amerykański trębacz, sześciokrotny zdobywca nagrody GRAMMY, który zagościł w Polsce w ramach europejskiego tournée, a na deskach Teatru Muzycznego akompaniowali mu Bartosz Hadała, Paweł Dobrowolski i Andrzej Święs. 

joomplu:81461

Fuzja dźwięków polskiego, amerykańskiego i kubańskiego jazzu okazała się świetnym repertuarem dla łódzkiej publiczności, która i tym razem nie zawiodła organizatorów i dopisała frekwencją –  świadczy to o tym, że stale jest zainteresowana  udziałem w tego typu muzycznych przedsięwzięciach. Mamy nadzieję, że to dopiero początek jazzowej przygody z tak dobrymi muzykami,  dzięki którym uda się na jeszcze większą skalę spopularyzować ten gatunek muzyczny w Łodzi.

W ramach ADI JAZZ FESTIWAL w Galerii Sztuki  Adi Art ( ul. Piotrkowska 60) współpracującej z festiwalem do 31 października można oglądać wystawę towarzyszącą „Znaki jazzu – logotypy festiwali jazzowych z całego świata”.

Zobacz także:

Adi Jazz Festiwal 2013 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
foty_021
Spięty w Łódzkim Domu Kultury (foto)
jelonek_20120909_1777792124
Jarmark Wojewódzki 2012 – dzień 1 (foto)
Psychocukier_w_odzi_Kaliskiej
Premiera „Królestwa” Psychocukru w Łodzi Kaliskiej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*